Zakupy z personalną stylistką – sprawdź, dlaczego warto się na nie wybrać

Personal shopper to coraz bardziej popularny i potrzebny zawód. Mamy mało czasu, w sieciówkach spotyka się coraz gorsze jakościowo ubrania, a my po prostu nie lubimy zakupów – to powody, by skorzystać z usług osoby, która z modą ma do czynienia przez cały czas, lubi to oraz wie co ze sobą łączyć i jak dobierać outfity. Przyjrzyjmy się więc bliżej temu zawodowi, by móc zdecydować czy taka usługa jest dla nas. Bo, jak się okazuje, inni już z niej korzystają – wystarczy odwiedzić dowolne centrum handlowe. Gdynia wcale nie jest tutaj wyjątkiem!

Kim jest personal shopper?

Prywatny stylista to osoba, która świetnie zna się na swojej branży. Wie, do których sklepów chodzić, a które lepiej omijać szerokim łukiem, dlatego z pewnością doradzi nam odpowiednie centrum handlowe, Gdynia ma przecież pod tym względem również sporo do zaoferowania, ale w razie potrzeby otworem stoi przecież całe Trójmiasto). To także osoba, która ma bogatą wiedzę na temat materiałów, z jakich szyte są ubrania oraz buty. Potrafi często już po dotyku poznać, czy dany ciuch nie będzie się mechacił, brzydko wyglądał po praniu czy kolor nie będzie płowiał. Wie, jak stworzyć idealną szafę – co potrzebuje jej klient. 

Każdy jest inny i ma inne zapotrzebowanie modowe. Osoby pracujące w biurach postawią na elegancję i prostotę, nauczyciele na wygodę, a osoby z agencji marketingowych na sety casualowe i oryginalność. Osobisty stylista musi być przygotowany na każdą ewentualność jeżeli chodzi o typ klienta. Często wyzwaniem są osoby, które posiadają ograniczony budżet. Wtedy specjalista musi wybrać co bardziej opłaca się kupić droższe, a co tańsze. 

Co do klientów jeszcze, to ważną umiejętnością personalnego stylisty jest rozpoznanie typu sylwetki oraz dobieranie kolorów do karnacji. Częstym błędem jest wybieranie odcieni, które nas postarzają, uwypuklają mankamenty urody czy takich, w których wyglądamy zbyt blado. Warto więc dowiedzieć się co nam pasuje, a z czego lepiej zrezygnować. 

Jak wygląda współpraca?

Osobiści styliści współpracują najczęściej twarzą w twarz, jednak można umówić się na konsultacje online. W zależności od naszych potrzeb, możemy wybrać budowanie szafy od samego początku lub też wybranie się na zakupy z powodu jakieś konkretnej okazji, np. ślubu córki czy pójścia do nowej pracy. Często stylista proponuje zaglądnięcie do szafy, którą aktualnie posiadamy – dzięki temu zobaczy co już mamy, co jest nam niepotrzebne, jaki mamy styl czy jakie lubimy kolory. Może się okazać, że mamy kilka perełek, ale może również spaść na nas druzgocąca diagnoza – niemal cała szafa do kosza. Dlatego ważny jest plan tego, co zakupimy. Oczywiście nie musimy się obawiać, że nagle wydamy na zakupy równowartość naszych trzech miesięcznych pensji. Razem z personal shopperem opracujecie plan zakupowy oraz wybierzecie się razem do galerii handlowej. Ważne momenty w życiu to także dobry pomysł, by skorzystać z takich usług. Być może znajomi i rodzina zobaczą nas w totalnie odnowionym looku. 

Zakupy z osobistą stylistką mogą sprawić, że kupując niewiele rzeczy, będziemy w łatwy sposób je później łączyć i dzięki temu uzyskamy wiele stylizacji. Warto również z takiej usługi skorzystać doraźnie, na przykład przy jakiejś ważnej dla nas okazji – w końcu chcemy wówczas czuć się dobrze we własnej skórze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here