Modne dziecko

Dziecko to największy skarb dla rodziców. To ich oczko w głowie, szczęście, o które dbają i troszczą się najlepiej, jak potrafią.
Od dnia narodzin, życie rodziców diametralnie się zmienia. Już nie martwią się wyłącznie o siebie, teraz są odpowiedzialni za drugiego człowieka, za ich małego potomka.
Rodzice starają się zapewnić swoim dzieciom wszystko co najlepsze, spełniają wszelkie zachcianki swoich pociech. Są zabiegani, dużo pracują i mają nadzieję, że te prezenty będą rekompensatą za ich nieobecność.
Dzieci takich rodziców, często większość dnia spędzają z dziadkami lub nianią. Rodziców widują wieczorami, między pośpiesznie przyrządzoną kolacją a szykowaniem się na jutrzejszy dzień do pracy. Rano, gdy rodzice wychodzą do pracy, dzieciaki jeszcze śpią, wieczorem zaś pozostaje tylko chwilka na szybką rozmowę, co w przedszkolu, co w szkole, czy byłeś grzeczny.
Niestety dzieciństwo takich maluchów nie jest najszczęśliwsze, przynajmniej z punktu widzenia dzieci (bo rodzice uważają, że ich potomstwo ma wszystko, co najlepsze).
Spełniają więc wszystkie zachcianki pociech, mając nadzieję, że w ten sposób choć w pewnym stopniu wynagrodzą im swoją ciągłą nieobecność.
Zasypują ich stertą kosztownych prezentów. Kupują markowe ubrania, które kosztują olbrzymie pieniądze. Uważają, że modny dzieciak, to szczęśliwy dzieciak. Ofiarowując dzieciom firmowe ubrania, myślą, że ich dzieci będą lepsze od innych, modniejsze, wyróżniające się na tle swojej grupy.
W rzeczywistości wyrządzają wielką krzywdę tym dzieciom. Modnie ubrany chłopak czy dziewczyna, z pewnością świetnie się prezentuje, ale z wyższością i pogardą traktuje swoich kolegów, którzy nie noszą firmowych i drogich ubrań.
Takie dzieci stają się zarozumiałe, wyniosłe i pewne siebie. Nikt im nie wytłumaczył, co to znaczy szacunek dla innych. Zawsze dostawały wszystko, co chciały i z czasem przyzwyczaiły się, że drogie prezenty są rodzajem nagrody za nieobecność najbliższych im osób.
Jednak nawet te najdroższe upominki, ubrania z ekskluzywnych sklepów, nigdy nie zastąpią im bliskości i czułości rodziców. Czas, jaki rodzice poświęcają swoim dzieciom jest bezcenny i nie można go mierzyć miarą drogich prezentów. Modny dzieciak to nie zawsze szczęśliwy dzieciak. Często to pozorant, który za maską rozpieszczonego dzieciaka ukrywa swoje prawdziwe oblicze. Oblicze nieszczęśliwego i samotnego dziecka, które do szczęścia potrzebuje jedynie obecności mamy i taty.
Nawet najbardziej kochający dziadkowie nie zastąpią dzieciom rodziców. Choćby nie wiem, jak się starali nie są w stanie wynagrodzić im ich nieobecności. Dziecko potrzebuje mamy i taty, a nie maszynek do zarabiania pieniędzy. Przyzwyczajone do otrzymywania drogich prezentów, z czasem przyzwyczaja się do nich i przestają one cieszyć jak dawniej. Nawet kolejna markowa bluza czy spodnie nie wywołują już uśmiechu na twarzy dziecka. Z zazdrością spoglądają na swoich kolegów, którzy opowiadają o spędzonych z rodzicami wspólnych chwilach. Mimo, że nie noszą drogich i firmowych ubrań, także modnie wyglądają i co najważniejsze mają szczęśliwą rodzinę, z którą spędzają każdą chwilę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here