Wszystko dla dziecka

Dziecko to największy skarb, jaki rodzice mogą otrzymać od losu.
Często to wyczekiwany latami cud, maleńki człowiek, który odmienia całe nasze życie.
Wiadomość o ciąży spada na nas, jak lawina śniegu. To moment, na który nigdy nie jesteśmy przygotowani. Jesteśmy zaskoczeni tą nowiną, wciąż nie wierzymy, że już niedługo zostaniemy rodzicami. Gdy pierwsze emocje miną, radość sięga zenitu, dociera do nas, że w naszym życiu pojawi się nowy człowiek. Nasza rodzina powiększy się o kolejnego członka, dziecko. To cudowny moment dla przyszłych rodziców. Ta wiadomość powoduje przewartościowanie dotychczasowego życia ludzi, którzy oczekują dziecka. Od teraz wszystko ulegnie zmianie. To tak, jakby na nowo zacząć uczyć się żyć. Przez cały okres ciąży kobieta i jej partner przygotowują się na powitanie na świecie ich maluszka. Czytają fachowe poradniki, czasopisma o opiece i pielęgnacji noworodka. Dużo rozmawiają ze znajomymi, którzy już są szczęśliwymi rodzicami. Pragną posiąść wiedzę, która pomoże zrozumieć im świat noworodka.
Przez cały czas trwania ciąży przyszli rodzice skupiają uwagę na przygotowaniach ich domu dla pojawiającego się dziecka. Szykują pokoik maluszkowi, wybierają mebelki, zasłony. Wszystko dla dziecka musi być jak najlepsze, najładniejsze.Kobiety poświęcają się niekończącym się zakupom ubranek niemowlęcych.Oglądają, dotykają, przekładają z ręki do ręki i wciąż nie potrafią się zdecydować, które z nich wybrać. Sklepy przepełnione są rzeczami dla noworodka.Witryny sklepowe zapraszają kolorowymi ubrankami dziecięcymi. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych wzorów wózków dziecięcych. Oferują różnorodne modele, jedne cięższe i masywne, drugie lekkie i poręczne w zależności od potrzeb przyszłych rodziców.
Ciężko jest dokonać wyboru spośród wszystkich tych rzeczy. Rodzice pragną dla swoich pociech rzeczy najlepszych, pierwszego gatunku. Wszystko dla dziecka musi być idealne i przemyślane.
Kobiety zazwyczaj w drugim trymestrze ciąży poznają już płeć swoich potomków i od tej chwili będą planowały wyprawkę zgodną z płcią ich maluszka. Wybierając ubranka dla dziewczynki rozczulają się nad słodkimi, różowymi materiałami i słodkimi aplikacjami. Te wszystkie maleńkie sukieneczki, kokardki, falbanki przyprawiają ich o zawrót głowy. Chciałyby najchętniej wykupić wszystkie te śliczne ubranka, lecz rozum ostatecznie wygrywa nad emocjami i ostatecznie opuszczają sklep z kilkoma par śpioszków. Sukieneczki owszem są urocze, ale czy noworodek na pewno będzie czuł się w nich komfortowo? Te wszystkie falbanki i koronki mogą uwierać delikatną i wrażliwą skórę noworodka.
Delikatne i mięciutkie śpioszki będą najlepsze dla takich maleństw.
To samo dotyczy ubranek dla chłopców. Maleńkie garniturki z kamizelkami nie są dobrym wyborem dla noworodka płci męskiej. Takie ubranko na pewno nie posłuży maluszkowi.
Dlatego kompletując garderobę dla noworodka trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Każdy przyszły rodzic chce, aby wszystko dla dziecka zwłaszcza dla pierworodnego było najwspanialsze i doskonałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here