Różne rodzaje depilacji

Depilacja to zabieg kosmetyczny, który pozwala pozbyć się owłosienia ciała – np. z okolic bikini, nóg czy ramion. Skuteczna depilacja wpływa też na samoocenę, ale przede wszystkim pozwala zadbać o higienę. Metod jest jednak wiele – warto je poznać i wybrać najlepszą dla siebie. Poznaj rodzaje depilacji.

Dwa podstawowe rodzaje depilacji

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje depilacji:

– depilacja czasowa – jest to najpopularniejszy rodzaj usuwania owłosienia z wybranych części ciała. Wiele tych zabiegów można wykonać samodzielnie w domu, wystarczy zakupić niezbędne akcesoria i kosmetyki – m.in. żel czy wosk do depilacji. Depilacja czasowa polega zatem na usunięciu włosków, które z czasem odrosną i będą wymagać ponownego usunięcia;

– depilacja permanentna – to trwałe usunięcie włosów, czyli wyjątkowo skuteczna metoda. Jest bardzo popularna właśnie ze względu na skuteczność – jeśli włosy odrosną, są osłabione, cienkie i jasne. Zabiegi ten zwykle wykonuje się w specjalistycznych salonach kosmetycznych. Najpopularniejsza jest depilacja laserowa.

Wybrane zabiegi usuwania owłosienia

Depilacja woskiem. W warunkach domowych bardzo często decydujemy się na ten rodzaj zabiegu – wcześniej należy jedynie skompletować niezbędne akcesoria, m.in. dobrej jakości wosk do depilacji, rolki, paski czy podgrzewacz. Główną zaletą tej metody jest długotrwały efekt. To popularna alternatywa dla kobiet, które nie chcą udawać się na drogą depilację w gabinetach kosmetycznych.

Krem lub żel do depilacji. Kosmetyki do depilacji to bezbolesna metoda usuwania włosków z wybranych partii ciała – chętnie stosowane w domach są m.in. kremy i żel do depilacji. Dobre efekty pozwolą cieszyć się gładką i zadbaną skórą. Warto pamiętać też, że kremy do depilacji to mieszanka chemiczna i może ona wywoływać reakcję alergiczną.

Depilacja pastą cukrową. Depilacja pastą cukrową to również popularna metoda usuwania owłosienia w domu. Ma podobne działanie jak wosk do depilacji. Pasta ma prosty skład i nie wymaga podgrzewania do wysokich temperatur. Zabieg jest łagodniejszy, mniej podrażnia skórę, pasta nie przykleja się do skóry, a tylko do włosków.

Depilacja laserowa. Ta metoda stosowana jest w profesjonalnych gabinetach – wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów, które nie są najtańsze, ale zapewnia trwałe efekty. Zapewnia komfort i poczucie pewności, wyróżnia się wysoką skutecznością i trwałością, co stanowi jej podstawową zaletę. Prób bólu to kwestia indywidualna, niektóre panie nie decydują się na nią ze względu na ten czynnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here