Do czego wykorzystać sól z Morza Martwego

Trzeba przyznać, że sól z Morza Martwego już dawno została doceniona przez kosmetologów. Wszystko dlatego, że jej skład jest zupełnie inny, o wiele bardziej wartościowy od soli z innych mórz czy oceanów. Sprawdź właściwości soli z Morza Martwego i dowiedz się, jakie zabiegi z jej wykorzystaniem możesz stosować w domowym SPA już teraz. 

Co zawiera sól z Morza Martwego? 

Sól z Morza Martwego jest pełna cennych minerałów. Zawiera ogromne pokłady chlorku magnezu i chlorku potasu. Ponadto jest źródłem sodu, cynku, żelaza, chromu czy manganu. Właśnie dlatego powszechnie wykorzystuje się ją w kosmetykach do codziennej pielęgnacji skóry. Dobroczynny skład wpływa nie tylko na prawidłową kondycję skóry. Sól z Morza Martwego ma także właściwości lecznicze. 

Jak działa sól z Morza Martwego? 

Ujędrnia skórę, działa nawilżająco, łagodzi stany zapalne i podrażnienia, zwalcza objawy atopowego zapalenia skóry, egzemy i łuszczycy, głęboko oczyszcza. To tylko niektóre działanie soli z Morza Martwego. 

Warto podkreślić, że ten składnik kosmetyków jest całkowicie naturalny i bezpieczny w stosowaniu. Z powodzeniem mogą z niego korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. 

Jak stosować sól z Morza Martwego? 

Jej najbardziej powszechne zastosowanie, to wykorzystanie soli z Morza Martwego do codziennych kąpieli. Wystarczy odpowiednią dawkę wsypać do wanny napełnionej wodą, aby poddać się pielęgnacyjnej i odprężającej kąpieli. 

To jednak nie wszystko, bo sól ma znacznie szersze zastosowanie. Można robić z niej maski o intensywnym działaniu, nadaje się doskonale do robienia peelingów. Świetnie sprawdza się w ramach pielęgnacji stóp, na przykład, aby usunąć martwy naskórek. 

Jaką sól z Morza Martwego wybrać? 

Ponieważ sól z Morza Martwego ma tak dobroczynne działanie na skórę, liczni producenci kosmetyków wykorzystują ją jako główny składnik swoich preparatów. Należy jednak z dużą uważnością nabywać poszczególne środki. 

Dobrym przykładem jest sól z Morza Martwego – whiteflower.com.pl, to kosmetyki w pełni naturalne, które nie zawierają żadnych składników sztucznych, które mogłyby źle działać na skórę.

Priorytetem jest zwracanie uwagi na skład. Jeśli kosmetyk zawiera mieszankę różnych substancji, działanie soli może być przez nie niwelowane. Najlepiej, aby była to sól z Morza Martwego w czystej postaci, od renomowanego producenta, który wydobywa ją z poszanowaniem najlepszych właściwości. 

Pamiętaj również, że najlepsze działanie soli z Morza Martwego jest widoczne, kiedy stosuje się ją regularnie i w długim okresie. Aby jeszcze lepiej wesprzeć działanie soli, do codziennej pielęgnacji skóry można dołączyć błoto z Morza Martwego. Błoto wykazuje dokładnie te same, doskonałe właściwości, warto więc nabywać takie kosmetyki w zestawie.

Chociaż sól z Morza Martwego rzadko wywołuje uczulenie, przed pierwszym zabiegiem pielęgnacyjnym z jej zastosowaniem, wykonaj tzw. próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here