Problemy ze snem wśród niemowląt

Oczekuje się, że dzieci śpią dużo, 12 godzin w nocy, 4 lub 5 godzin w ciągu dnia, że ​​zaczną „spać przez noc” od 6 tygodnia życia, że ​​mogą zostać wepchnięte do łóżeczka i będą szczęśliwie spać. Jeśli masz takie dziecko, masz wyjątek, a nie regułę; mógłbyś powiedzieć, że masz dziecko z „podręcznikiem”? Ludzie, którzy napisali podręczniki ogólnie nie mają dzieci / są mężczyznami / są naukowcami / żyją w fantastycznej krainie.

Dzieci na ogół potrzebują dużo snu, tak, ale to niekoniecznie oznacza, że ​​łatwo dostaną tyle, ile potrzebują; jego rodzice mogą pracować z dziećmi, aby pomóc im zasnąć. Często spotyka się ludzi borykających się z nocami, nocnymi snami i drzemkami dlaczego niemowlę nie chce spać, więc tutaj jest kilka powodów, dla których dzieci budzą się lub walczą o zasypianie, oraz kilka wskazówek, które pomogą je przezwyciężyć.

Oprócz wymienionych poniżej przyczyn dzieci (i dorośli) budzą się w nocy, przechodząc przez cykle snu. Większość z nas po prostu przewraca się, dostosowuje naszą poduszkę i zasypia, ale dzieci mogą mieć towarzystwo snu; co oznacza, że ​​jeśli Twoje dziecko zaśnie w ramionach, a następnie budzi się sam w łóżeczku, prawdopodobnie się zdenerwuje i będzie z powrotem w twoich ramionach, aby zasnąć, lub jeśli zasną gdy będą karmione piersią, będą potrzebować tego typu wrażeń, aby powrócić do snu, gdy budzą się w nocy.
Jednym z najczęstszych powodów, dla którego dziecko się budzi, jest po prostu najzwyklejszy głód. Bez względu na to, czy dziecko jest karmione mieszankami, czy karmione piersią, karmione co 4 godziny lub całkowicie na żądanie, dziecko (do 18 miesięcy w niektórych przypadkach) może odczuwać głód w nocy lub tuż przed pójściem spać; mogą przechodzić wzrost i potrzebują więcej jedzenia niż normalnie przez kilka dni, mogą po prostu mieć głodny dzień (nigdy ich nie masz?), ząbkowanie może zmieniać ich apetyt, lub może po prostu muszą być karmione co 2 lub 3 godziny (jest to szczególnie ważne w przypadku młodszych dzieci karmionych piersią, mają one maleńkie brzuszki i mleko matki jest trawione bardzo szybko, więc potrzebują małych i częstych karmień), bez względu na powód nigdy nie wykluczają głodu jako powód do nocnego budzenia się, ale również nie próbuj kontrolować „zachowania” z jedzeniem, ponieważ wiele z nich może powodować problemy ze snem.

Coś co wydaje się być całkowicie pomijane przez długi czas to pragnienie. Przez większość czasu śpię, ale zdarzają się sytuacje, kiedy budzę się w nocy spragniony, szczególnie gdy jest gorąco. Zawsze trzymam butelkę wody obok mojego łóżka. 12 godzin to dużo czasu bez jedzenia i picia, zwłaszcza gdy jesteś malutki! Staraj się, aby Twoje dziecko było nawilżone przez cały dzień i nie bój się podawać napoju z wodą (skonsultuj się ze swoim pracownikiem służby zdrowia, jeśli nie minęło 6 miesięcy) w nocy zamiast lub oprócz mleka, można zastosować taki bezpieczny substytut.

Dzieci są wrażliwe; ból ząbkowania, ból brzucha, przeziębienia i kaszel, i wiele innych bólów i chorób może powodować dyskomfort dla twojego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here