Olej do drewna

Olej do powierzchni drewnianych to bardzo potrzebne zabezpieczenie. Jego zastosowanie pozwala znacznie dłużej utrzymać naturalne piękno drewna i ochronić je przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Chodzi tutaj zarówno o słońce i deszcz, jak i szkodliwe zabrudzenia.

Jak zabezpieczyć strukturę drewna?

Odpowiednia ochrona mebli ogrodowych to konieczność, jeśli chcesz cieszyć się ich pięknem dłużej niż przez jeden sezon. Olejowanie drewna to rozwiązanie, które zalecają właściwie wszyscy specjaliści. Polecane oleje do drewna nie tylko podkreślają naturalne piękno drewna, ale przede wszystkim sprawiają, że materiał ten zachowuje swoje właściwości. Trzeba pamiętać bowiem, że drewno jest narażone na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych. Meble tarasowe czy ogrodowe wystawione są na nieustanne działanie promieniowania słonecznego, które z czasem niszczy strukturę drewna. Negatywnie na drewno działa także wilgoć, nagłe zmiany temperatury. Dla faktury powierzchni znaczenie ma także osadzanie się na meblach zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Z tych wszystkich powodów do olejowania drewna nie trzeba nikogo specjalnie namawiać. Każdy, komu zależy na dobrym wyglądzie mebli, powinien pamiętać o regularnej impregnacji i pielęgnacji drewna. To jedyny sposób, aby je odpowiednio zabezpieczyć.

Olej do drewna – dlaczego warto?

Do impregnacji drewna możesz wykorzystać zarówno lakier, jak i dedykowane do tego zadania oleje. Do wyboru są zarówno produkty utrzymujące naturalny kolor drewna, jak i oleje barwiące. Niezależnie od wybranej przez ciebie opcji, dzięki nim zabezpieczysz powierzchnię drewna. Taki olej z powodzeniem możesz wykorzystać zarówno do zabezpieczenia mebli tarasowych, jak i do desek do krojenia, dekoracji drewnianych wewnętrznych, ram luster czy drewnianych doniczek. W przypadku drewnianych podłóg tarasowych, warto dobrać rozwiązanie polecane specjalnie do desek tarasowych. Odpowiednio dobrane preparaty olejowe pomogą ci w zabezpieczeniu drewna przed wilgocią i mrozem, a także działaniem promieniowania słonecznego. Pamiętaj jednak, że impregnacji tarasów czy olejowania mebli nie wykonuje się jednorazowo. Zabieg ten trzeba regularnie powtarzać.

Jak działają oleje do konserwacji drewna?

Specjalistyczne oleje do drewna nie tylko głęboko wnikają w jego strukturę. Głęboko je odżywiają i wzmacniają. Kluczowe jest jednak to, że na powierzchni powstaje specjalna warstwa ochronna, która zabezpiecza drewno przed negatywnym działaniem promieniami UV, wilgocią, wysokimi i skrajnie niskimi temperaturami. Bezbarwne oleje sprawiają także, że drewno jest chronione przed grzybami pleśniowymi i glonami. Oleje i lakiery do drewna dodatkowo zabezpieczają także przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, przede wszystkim ścieraniem.

Oleje do drewna egzotycznego i nie tylko

Olej do drewna powinien być dobrany do rodzaju mebli, desek tarasowych czy dekoracji drewnianych. Warto koniecznie tutaj również uwzględnić rodzaj drewna. Producenci olejów informują z reguły szczegółowo, do jakiego rodzaju aplikacji przeznaczonych jest ich produkt. Niektóre można wykorzystać także do desek czy blatów kuchennych. Warto jednak zawsze upewnić się, czy dany olej do drewna przeznaczony jest do stosowania na tego typu powierzchni. Regularne nakładanie na drewno kilku warstw oleju pozwala stworzyć skuteczne zabezpieczenie przed wilgocią, śniegiem, mrozem i słońcem. Dzięki właściwie zaplanowanej impregnacji drewna meblami tarasowymi możesz cieszyć się wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here