Zabawy dzieci

Rok mija stosunkowo szybko.Wiosna, lato , jesień, zima – każda pora ma swój urok. Najczęściej jednak w tych chłodniejszych okresach, czas spędzamy w pomieszczeniach. Dom, kino, kryte place zabaw dla dzieci, hale sportowe, galerie handlowe – wszystkie te miejsca w których przysłowiowo „nie pada nam na głowę” , są w chłodniejszych okresach dość często przez nas odwiedzane.
Choć zimowa aura potrafi być piękna i zaskoczyć swoją niesamowitością, to chyba większość z nas z utęsknieniem czeka jednak na wiosnę. Wiosna – okres w którym budzi się wszystko z zimowego snu, cała przyroda zaczyna żyć , odradza się na nowo. Dla większości z nas, niesamowitość tego procesu jest zjawiskiem magicznym. Rozkwitające pąki na drzewach, śpiew ptaków, życie w każdym dosłownie źdźble trawy wyrastającym po długim zimowym odpoczynku. To wszystko powoduje, że i my wychodzimy na dwór. Dzieci ochoczo zaczynają dokazywać na podwórkach, pora wybudzić się z zimowego snu i życie czas zacząć.
Aby umilić jeszcze bardziej naszym pociechom zabawy na dworze, dobrym pomysłem będzie wstawienie do ogrodu huśtawki. Dzieci przecież uwielbiają się bujać. Huśtawka dla dzieci do ogrodu, zapewne sprawi im wiele radości i na pewno wypełni czas w te długie, piękne letnie popołudnia. Aby jednak dobrze spełniała swoją rolę na naszym podwórku, musimy zwrócić uwagę na to, aby była bezpieczna. Powinna posiadać zabezpieczenia względem wieku naszych i sąsiadów dzieci ( wiadomo bowiem, że często bawią się razem ) , powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, stabilna, dobrze osadzona na podłożu czy umocowana do drzewa. Następna kwestia to taka, że nigdy nie zostawiamy bez opieki dzieciaków rozrabiających na tego typu sprzęcie. Może na prawdę wydarzyć się wiele złego, podczas naszej nieobecności. Dziecko spadając z huśtawki jest w stanie wyrządzić sobie dużą krzywdę. Od niewinnego stłuczenia po wstrząśnienie mózgu, złamanie którejś z kończyn, po nie daj boże gorsze jeszcze wypadki.
Należy również pamiętać o tym, aby uczulić inne dzieci nie korzystające z zabawy na huśtawce, aby nie zbliżały się do dziecka w tym momencie bawiącego się na niej. Taka osoba, również może zostać skrzywdzona w dość poważny sposób.
W każdym razie, propozycja huśtawki w ogrodzie dla naszych milusińskich, jest na prawdę świetnym i godnym przemyślenia pomysłem. Podarujmy najmłodszym trochę dodatkowej rozrywki ( zapewne większość już ma w swoim ogrodzie różne atrakcyjne przedmioty do zabaw). Huśtawka bowiem, zawsze była, jest i będzie jedną z najlepszych form rozrywki, jakie można sobie wyobrazić będąc dzieckiem ( zresztą, niejeden dorosły chętnie poszalałby ) .
Za oknami na dobre zaczyna robić się ciepło, więc nie zastanawiajmy się długo, tylko szukajmy miejsca, wybierajmy huśtawkę i do dzieła. Każdy dzieciak wpadnie w zachwyt na samą myśl o takiej atrakcji w swoim ogrodzie, a co dopiero jak zobaczy ją na własne oczy. Zobaczy to jedno, najlepsze nastąpi jak na niej zasiądzie. Pierwsze odepchnięcie, pomalutku, powolutku, niby delikatnie, niby bez szaleństwa…do momentu, aż poszybuje po same niebo…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here