Sposób na tanie wyposażenie warsztatu samochodowego

Kompleksowe wyposażenie warsztatu samochodowego to, w zależności od jego przeznaczenia, powierzchni, liczby stanowisk i kilku innych czynników, koszt przekraczający kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. Przy większych zakładach lub ukierunkowanych na obsługę pojazdów ciężarowych, to koszt przekraczający nawet milion złotych. Bez względu na cel i zakres tego typu inwestycji, każdy przedsiębiorca będzie szukać sposobu na tanie wyposażenie warsztatu samochodowego.

Jest to zrozumiałe i jak najbardziej powszechne działanie. Nasuwa się więc pytanie, gdzie można tanio i kompleksowo wyposażyć warsztat samochodowy? Podjęliśmy się odpowiedzi na to pytanie. Oto nasza wskazówka. Zapraszamy do lektury!

Wyposażenie warsztatu – decyzja wcale nie taka łatwa!

Wyposażeniem warsztatów samochodowych trudni się wiele firm. Są wśród nich specjalistyczne podmioty bazujące na własnym know-how, producenci dysponujący własnym działem handlowym, hurtownie motoryzacyjne oraz sklepy motoryzacyjne, zarówno stacjonarne, jak i internetowe. Ich oferta jest różna, podobnie jak zakres cenowy oraz możliwość wsparcia na etapie zakupu, jak i podczas prowadzenia warsztatu samochodowego.

Decyzja o wyborze dostawcy sprzętu, narzędzi, a później także i części samochodowych to kwestia indywidualna każdego przedsiębiorcy. Zależy w dużej mierze od ceny oferowanego sprzętu, jego jakości i niezawodności, warunków gwarancji oraz czasu dostawy i ewentualnego montażu (zwłaszcza tyczy się to przypadku podnośników nożycowych lub dwukolumnowych). Jest to jednak decyzja kluczowa z punktu widzenia biznesu, ponieważ nie tylko wiąże się z jednorazowo kosztowną inwestycją, ale również z zapewnieniem ciągłości biznesu.

W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem (można nawet określić to w charakterze „bumu”) cieszy się rozwiązanie pośrednie, tj. WOOPauto. Co to jest i dlaczego akurat to rozwiązanie stanowi tani sposób na wyposażenie warsztatu samochodowego?

WOOPauto – marketplace automotive

WOOP (tak pieszczotliwie i powszechnie określa się platformę internetową WOOPauto) to pierwszy i jedyny polski marketplace branży automotive. Dla tych, którym niniejsze określenie niewiele powiedziało, spieszymy z wyjaśnieniami. WOOPauto to innymi słowy – serwis internetowy na pierwszy rzut oka działający dokładnie jak internetowy sklep motoryzacyjny, tyle że z tą różnicą, iż sprzedawcą nie jest właściciel platformy WOOPauto. Sprzedawców jest znacznie więcej (aktualnie ponad tysiąc). Są wśród nich producenci, dystrybutorzy, importerzy zamiennych części samochodowych, narzędzi i elektronarzędzi oraz sprzętu służącego kompleksowemu wyposażeniu warsztatów samochodowych.

To sprawia, że zakupy na platformie WOOPauto są znacznie tańsze niż w przypadku tradycyjnych sklepów stacjonarnych i internetowych lub specjalistycznych firm pośredniczących w dystrybucji sprzętu. Ograniczenie liczby pośredników sprzyja znacznemu zmniejszeniu cen, i rzeczywiście to widać!

W dobie wielu oszustw internetowych, o których wielu z nas słyszało niejednokrotnie, istotną informacją zdaje się to, że każdy podmiot który chce sprzedawać i chce kupować przedmioty poprzez niniejszy marketplace automotive, zmuszony jest do przejścia dwuetapowej rejestracji. Poza analizą poprawności danych rejestracyjnych weryfikowana jest również między innymi sama działalność, a precyzyjnej to, czy posiada status czynnej czy zamkniętej lub zawieszonej.

Ma to dwojaki sens. Z jednej strony daje bezpieczeństwo dokonywanych transakcji obydwu ich stronom, a z drugiej strony sprawdza wiarygodność partnera biznesowego. Dzięki temu, że WOOPauto umożliwia dokonywanie zamówień wyłącznie zweryfikowanym podmiotom gospodarczym, na platformie nie dochodzi do żadnych incydentów.

Tym, co wyróżnia i sprawia, że co miesiąc z WOOP’a korzysta coraz więcej podmiotów biznesowych to również to, że w przypadku planowanych większych zamówień istnieje możliwość zgłoszenia tzw. konkursu ofert. Biorą w nim udział wszyscy pasujący do profilu producenci, importerzy i dystrybutorzy elementów wyposażenia warsztatu samochodowego. W rezultacie można otrzymać wiążącą ofertę, która będzie nawet o kilkanaście procent niższa niż w przypadku zamówienia jednostkowego towarów. To zdecydowanie dobry sposób na tanie wyposażenie warsztatu samochodowego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here