Seks wśród nastolatków

Czym może być spowodowana wczesna ciąża?
Ciąża nastoletnia jest definiowana jako niezamierzona ciąża w okresie dojrzewania.
W okresie dorastania nastolatki często odczuwają presję, by zaprzyjaźnić się i dopasować do swoich rówieśników. Wiele razy te nastolatki pozwalają swoim przyjaciołom wpływać na ich decyzję o seksie, nawet jeśli nie rozumieją w pełni konsekwencji związanych z tym aktem. Nastolatki uprawiają seks, aby wyglądać na fajnych i wyrafinowanych, ale w niektórych przypadkach końcowym rezultatem jest nieplanowana ciąża nastolatków. Ponad 29 procent ciężarnych nastolatków zgłosiło, że czują presję na seks, a 33 procent ciężarnych nastolatków stwierdziło, że czują, że nie są gotowi na związek seksualny, ale mimo to kontynuowali, ponieważ obawiali się ośmieszenia lub odmowy.
Nastolatki są bardziej skłonne do zajścia w ciążę, jeśli mają ograniczone lub nie mają wskazówek od swoich rodziców. Wielu rodziców prowadzi intensywne życie, które uniemożliwia im zapewnienie wskazówek i wsparcia, które ich młodzi nastolatkowie muszą podejmować w celu podjęcia właściwych decyzji w kwestiach takich jak seks. Kiedy nastolatek nie czuje, że może porozmawiać z rodzicami na temat seksu, albo dlatego, że zabraniają seksu, albo dlatego, że nie ma ich w pobliżu, najprawdopodobniej zwróci się do znajomych o wskazówki, czy uprawiać seks.
Branża filmowa i media przyczyniają się do ciąży nastolatków, uwielbiając ciążę nastolatków w wiadomościach i filmach. Filmy, które przedstawiają nastoletnią ciążę, zachęcają nastolatków do angażowania się w lekkomyślną aktywność seksualną. W okresie dojrzewania nastolatki bardziej koncentrują się na swoim wyglądzie i sposobie postrzegania ich przez rówieśników. Chcą być postrzegani jako część grupy, więc jeśli ciąża nastolatków jest postrzegana jako akceptowalna w ich szkole lub wśród przyjaciół, mogą starać się zajść w ciążę, aby
Nastolatki, które nie są wykształcone w zakresie seksu, częściej mają niezamierzoną ciążę. Niektóre nastolatki nie w pełni rozumieją biologiczne i emocjonalne aspekty związane z uprawianiem seksu.
Te nastolatki mogą otrzymywać nieprawidłowe informacje od znajomych, filmów. Wiele razy nastolatki nie mają wiedzy niezbędnej do podejmowania świadomych i odpowiedzialnych decyzji dotyczących podejmowania lub nie angażowania się w aktywność seksualną, która może zmienić ich życie.
Nastolatki mogą zajść w ciążę w wyniku wykorzystywania seksualnego lub gwałtu. Od 43 do 62 procent nastolatków przyznaje, że zostało zaimpregnowanych przez dorosłego mężczyznę, a dwie trzecie donosi, że ojcowie ich dzieci mają zaledwie 27 lat.
Picie przez nastolatki może spowodować nieoczekiwaną ciążę. Wiele nastolatków eksperymentuje z narkotykami i alkoholem. Picie obniża zdolność nastolatka do kontrolowania swoich impulsów, przyczyniając się do 75 procent ciąż, które występują między 14 a 21 rokiem życia. Około 91 procent ciężarnych nastolatków twierdziło, że chociaż pili w tym czasie,jednak początkowo nie planowali żadnego seksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here