Odżywianie w ciąży

Kobieta, która spodziewa się pierwszego dziecka, musi uświadomić sobie, jak niezwykle istotne jest właściwe odżywianie w ciąży. Dzięki prawidłowej diecie, ciężarna zapewnia dziecku wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a poza tym dba o własne zdrowie i lepszą kondycję.
Każda kobieta, która spodziewa się dziecka, powinna zadbać nie tylko o właściwe odżywianie w ciąży. Niezwykle istotna jest też solidna dawka aktywności fizycznej każdego dnia. Oczywiście, aktywność ta musi być dostosowana do odmiennego stanu kobiety. Wiadomo, że ciężarna nie może uprawiać intensywnych sportów, ćwiczeń siłowych czy wymagającej gimnastyki. Powinna raczej postawić na takie aktywności jak spacery czy chodzenie na basen. Jeśli będzie dbała o kondycję fizyczną, a także prawidłowe odżywianie w ciąży, istnieje duża szansa, że będzie czuła się dobrze aż do samego porodu!
Nie wszystkie ciężarne dbają o siebie tak, jak powinny. Niestety jest wiele kobiet, które zapominają o zdrowej diecie. Jedzą zbyt dużo i nie unikają szkodliwych, mocno przetworzonych produktów
Niewłaściwe odżywianie w ciąży może mieć bardzo negatywne konsekwencje nie tylko dla samej matki, ale również dla dziecka! Maluszek może urodzić się ze zbyt wysoką wagą urodzeniową lub wręcz przeciwnie, będzie ważył zbyt mało. Ciężarna, która nie odżywia się prawidłowo, może poza tym przytyć zbyt dużo, a po porodzie mieć problemy z powrotem do dawnej sylwetki.
Jak widać, warto zadbać o właściwe odżywianie w ciąży. Każda kobieta, która spodziewa się dziecka, musi szczególnie zadbać o swoje zdrowie i o składniki odżywcze, które dostarcza swojemu organizmowi. To, co sama spożywa, częściowo trafia również do jej dziecka, dlatego tak ważne jest to, aby odżywianie w ciąży było pełnowartościowe i zdrowe!
Niektóre kobiety podchodzą do tego tematu niezwykle poważnie. Dbają o to, aby wszystkie produkty, które jedzą, były naturalne i zawierały mnóstwo witamin oraz innych składników odżywczych. Bywa nawet tak, że ciężarne rezygnują z jedzenia słodyczy i wszelkich przetworzonych produktów, gdyż uważają, że zdrowe odżywianie w ciąży jest najważniejsze. Oczywiście, to zachowanie jest godne podziwu, ale z pewnością nikomu nie zaszkodzi zjedzenie od czasu do czasu czegoś niezdrowego! Tym bardziej że kobiety w ciąży często mają różnego rodzaju zachcianki i nic nie zaszkodzi, jeśli trochę sobie pofolgują od czasu do czasu.
Kobiety, którym bardzo zależy na tym, aby ich odżywianie w ciąży było jak najlepsze, mogą poczytać na jego temat w różnych poradnikach dla ciężarnych. Warto też, żeby wybrały się do dietetyka, który ułoży dla nich indywidualną dietę, dostosowaną do ich potrzeb. Każda kobieta ma nieco inne zapotrzebowanie na kalorie. Profesjonalny dietetyk najlepiej potrafi obliczyć, ile kalorii potrzebuje kobieta na każdym etapie ciąży. Podpowie też swojej klientce, jakie jest prawidłowe odżywianie w ciąży, jakich produktów powinna się wystrzegać, a co może jeść bez obaw. Każda ciężarna powinna odwiedzić dobrego dietetyka i poznać te informacje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here