Leżaczki czy huśtawki dla dzieci

Noworodki potrzebują bliskości z mamą, to daje im poczucie bezpieczeństwa, pozwala ukoić je w płaczu i utulić do snu. Wraz ze wzrostem dziecko coraz bardziej zaczyna interesować się otaczającym je światem – to dobry moment, by wprowadzić bezpieczną i wygodną alternatywę dla maminych rąk. Poznaj leżaczki i huśtawki dla niemowląt!

Leżaczek dla niemowlaka – czy jest niezbędny w wyprawce dla malucha?

W pierwszym miesiącu życia dziecku najbardziej potrzebna jest fizyczna bliskość z rodzicem. Najlepiej jest więc nosić dziecko na rękach lub w chuście. Dopiero z czasem, kiedy maluch nieco urośnie i zacznie obserwować uważnie świat dookoła, można zacząć używać wszelkiego rodzaju bujaczków i leżaczków dla niemowlaka. To świetne rozwiązanie dla opiekuna, który potrzebuje mieć chwilę spokoju i wolne ręce – dziecko leży w wygodnej pozycji, widzi wszystko dookoła, może bawić się zawieszonymi grzechotkami lub jest kojone miarowym bujaniem. Co najważniejsze – maluch jest zupełnie bezpieczny, a rodzic ma czas na zrobienie innych rzeczy.

Huśtawka elektryczna – jak działa to urządzenie?

Klasyczne bujaczki mają to do siebie, że potrzebują dorosłej osoby do wprawiania ich w ruch. Brak asysty rodzica kończy się więc pozostaniem malucha w bezruchu, co może skutkować szybkim znudzeniem ze strony dziecka. Sytuacji tej zapobiega huśtawka elektryczna, która dzięki zewnętrznemu zasilaniu działa cały czas, bez konieczności ręcznego popychania. Wiele dostępnych na rynku produktów tego typu oferuje także działanie na akumulator czy baterie, dzięki czemu można używać ich także na zewnątrz. To świetne rozwiązanie, gdy spędzamy czas z rodziną na działce czy w przydomowym ogródku.

Elektryczna huśtawka dla niemowląt czy klasyczny leżaczek – które wybrać?

To dość ciężki wybór. Oba te produkty są świetne i każdy z nich niesie inne korzyści. Huśtawka doskonale uspokaja dziecko, przeznaczona jest głównie dla najmłodszych brzdąców, pomaga w usypianiu. Natomiast leżaczek zwykle może stać się w późniejszym czasie również wygodnym krzesełkiem, na którym bezpiecznie spędzi czas nieco starszy niemowlak.

Wybór uzależniony jest więc wyłącznie od preferencji twoich oraz pociechy. Warto jedynie zwrócić uwagę na jakość i kilka innych elementów konstrukcyjnych, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Jakie to rzeczy? Czytaj dalej!

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu huśtawki lub leżaczka?

Pierwszą, najważniejszą rzeczą będzie stabilność całej konstrukcji. Warto więc stawiać do producentów stosujących porządne materiały, a nie kruchy, cienki plastik, który łatwo się uszkadza, a także stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa malucha. Tworzywa sztuczne nie są złe – chodzi jednak o to, by były one grubsze i mocniejsze, a nogi huśtawki czy bujaczka stały stabilnie na podłożu, nawet mimo ruchów maluszka. Istotne jest także odpowiednie wyprofilowanie i miękkość siedziska – nie może być ono całkowicie sztywne i płaskie w przypadku najmłodszych użytkowników, ze względu na ich naturalną krzywiznę kręgosłupa.

Dodatkowe elementy, wpływające bardziej na przyjemność, niż bezpieczeństwo, to m.in. regulacja prędkości bujania, wgrany głośnik z melodyjkami pomagającymi zasnąć, pałąk z zabawkami czy delikatne wibracje pozwalające się wyciszyć. Warto poszukać takiego sprzętu, który oferuje wiele ciekawych rozwiązań, ułatwiających opiekę nad dzieckiem. Sprawdzonych producentów i ich bujaczki znajdziesz w sklepie Empik.com https://www.empik.com/dziecko/pokoj-dzieciecy/lezaczki-i-hustawki.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here