Dla każdego rodzica najważniejsze są jego dzieci. Chce im zapewnić jak najlepsze warunki do życia, a także chce, aby zawsze były szczęśliwe oraz zdrowe. Jednak czasami zdarza się tak, że dziecko zachoruje, przeziębi się. Wtedy przeważnie pojawia się gorączka. Objawy gorączki u dzieci mogą być bardzo różne.
Jednym z najczęstszych objawów gorączki u dzieci jest rumień. Rumień, to nic innego jak zarumienienie, czyli zaczerwienienie skóry. Zarumienienie skóry dziecka spowodowane jest rozszerzeniem naczyń krwionośnych, które spowodowane jest podwyższoną temperaturą organizmu.
Jeżeli interesują Ciebie objawy gorączki u dzieci, to powinieneś wiedzieć, że apatia również może być jednym z objawów. Jeżeli Twoje dziecko jest nadmiernie zmęczone, a także gorzej reaguje na bodźce emocjonalne oraz fizyczne, to możesz podejrzewać, że ma gorączkę. Apatia jest jednym z najczęstszych objawów podwyższonej temperatury.
Zastanawiając się jakie są jeszcze objawy gorączki u dzieci powinieneś pamiętać o płaczu. Jeżeli Twoje dziecko jest rozdrażnione i płacze więcej aniżeli zazwyczaj, to na pewno coś go boli. Prawdopodobnie jest osłabione i źle się czuje z powodu podwyższonej temperatury, czyli gorączki.
Kolejne znaczące objawy gorączki u dzieci, to wszelkiego rodzaju bóle głowy i mięśni. Dzieci mając gorączkę często uskarżają się także na ból brzucha, a także na bóle całego organizmu, a nawet kości. Pamiętaj, że dziecko jest wtedy rozdrażnione, dlatego ciężko zlokalizować mu prawdziwe miejsce bólu, ale przy wysokiej temperaturze faktycznie możemy odczuwać bóle całego organizmu.
Innymi objawami wysokiej temperatury u dziecka może być też nadmierna potliwość oraz drgawki. Jeżeli dziecko nadmiernie się poci, to znaczy, że jego organizm jest osłabiony i ma osłabioną wytrzymałość. Człowiek, który ma gorączkę może odczuwać jednocześnie drgawki. Dzieje się tak z powodu różnicy temperatury i wydaje nam się, że jest chłodno, ponieważ nasz organizm jest przyzwyczajony do innych warunków.
Pamiętaj, że jeżeli pojawią się objawy gorączki u dzieci, to koniecznie musisz starać się zmniejszyć mu temperaturę. Możesz robić zimne okłady używając do tego zimnej wody, lodu, a także mrożonek. Jeżeli zimne okłady nie pomagają, to warto dać lek na zbicie gorączki. Najbezpieczniejsze dla dzieci są leki na bazie paracetamolu oraz ibuprofenu. Leki podawaj po konsultacji z lekarzem pediatrą albo farmaceutą. Jeżeli nie masz takie możliwości konsultacji, to przeczytać uważnie ulotkę dołączoną do leku.
Zastanawiając się jakie objawy gorączki u dzieci mogą występować warto zajrzeć do książek i podręczników dotyczących zajmowania się małym dzieckiem. W takich poradnikach powinieneś znaleźć informacje na temat objawów gorączki, a także różne sposoby i metody na zbicie wysokiej temperatury. Informacji na temat objawów gorączki możesz szukać także w internecie oraz programach telewizyjnych, które poruszają takie wątki.
Skoro już wiesz jakie występują objawy gorączki u dzieci, to powinieneś być bardziej spokojniejszym o zdrowie swojego dziecka.