Dziecko bezpieczne w Internecie

Bezpieczeństwo dziecka w sieci to priorytet, jeśli chce się uniknąć sytuacji, gdy uzyska ono dostęp do niepożądanych treści lub przez jego działanie utraci się ważne dane. Wielu operatorów oferuje w tej kwestii szereg rozwiązań w postaci pakietów bezpieczeństwa.

Pakiety bezpieczeństwa i ich zawartość

U wielu operatorów pakiety bezpieczeństwa mogą się znacząco różnić. Jeśli w domu z Internetu korzystają dzieci, nie można tego aspektu bagatelizować i trzeba wybrać taką ofertę, która będzie zawierała jak najlepsze rozwiązania w tym zakresie. Na bezpieczny Internet można liczyć np. u popularnego operatora INEA. W skład oferowanego przez niego pakietu bezpieczeństwa wchodzi nie tylko antywirus zabezpieczający przed wirusami oraz tzw. „robakami internetowymi” oraz trojanami, lecz również:

– antyspyware – oprogramowanie chroniące poufne dane, takie jak loginy i hasła oraz numery kart kredytowych,

– firewall (zapora przed hakerami),

– antyspam,

– pakiet kontroli rodzicielskiej – chroniący dostęp do niepożądanych treści wśród dzieci.

Tak szeroka kontrola pozwala na ochronę niedoświadczonych w Internecie dzieci, które często nie są nawet świadome tego, z jakimi zagrożeniami muszą się na co dzień mierzyć.

Kontrola rodzicielska – jak to działa?

Pakiet kontroli rodzicielskiej kompleksowo chroni dzieci korzystające z sieci, ponieważ zapewnia bezpieczny Internet oraz automatycznie sprawuje kontrolę nad tym, co robią w trakcie jego przeglądania. Dzięki kontroli rodzicielskiej można m.in. filtrować dostęp do określonych treści internetowych (np. tych związanych z hazardem, bronią, narkotykami czy erotyką).

Przydatnym narzędziem oferowanym w tym zakresie przez operatorów Internetu jest również narzędzie umożliwiające blokowanie godzin, podczas których dziecko nie może korzystać z Internetu (np. w nocy lub rano, przed wyjściem do szkoły). Pozwala to na zdyscyplinowanie dziecka. Dzięki temu nauczy się ono spędzać czas wolny inaczej niż przy urządzeniu z dostępem do Internetu (np. na świeżym powietrzu). Oprogramowanie zapewniające bezpieczny Internet aktualizowane jest na bieżąco. Nie trzeba się w tym celu mocno angażować. Aktualizacje odbywają się bowiem automatycznie, w tle, nie przeszkadzając w dostępie do treści internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here