Dezynsekcja dla biznesu

Usuwanie owadów, pajęczaków i innych insektów jest szczególnie ważne w przypadku przedsiębiorstw wielkopowierzchniowych – na przykład biurowców, hal produkcyjnych, szpitali. Zabezpieczenie przed ich obecnością jest niezwykle ważne z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających wewnątrz. Dezynsekcji na tak dużej powierzchni nie należy przeprowadzać samodzielnie; zamiast tego lepiej zdać się na pomoc specjalistów, dysponujących odpowiednim przygotowaniem, technologią oraz środkami chemicznymi. Poniżej udzielamy porad w zakresie przygotowania do dezynsekcji w różnego typu zakładach.

Dezynsekcja w zakładach – przebieg i najważniejsze przygotowania

Dezynsekcję pomieszczeń, z których korzysta twoje przedsiębiorstwo, należy przeprowadzać stosunkowo regularnie. Dzięki temu pomieszczenia będą wolne od insektów i zabezpieczone przed ich ponownym pojawieniem się. Usunięte zostaną również ślady ich obecności, na kontakt z którymi narażeni są twoi pracownicy.

Przed rozpoczęciem dezynsekcji należy odpowiednio przygotować wszystkie pomieszczenia oraz udostępnić je pracownikom firmy dezynsekującej. Należy usunąć z nich żywność, a niekiedy także odzież i przedmioty prywatne. Warto także odsunąć poszczególne meble od powierzchni ścian i kantów. Dzięki temu proces dezynsekcji przebiegnie szybciej. O ile jest to możliwe, warto również przygotować odpowiedni podłogę – dokładnie ją myjąc lub odkurzając.

Żywność oraz przedmioty codziennego użytku, których nie da się usunąć, należy dokładnie osłonić. Dotyczy to także przedmiotów związanych z wykonywaną pracą, z których powierzchnią pracownicy mają regularny kontakt. Na czas dezynsekcji należy trzymać wszelkie drzwi zamknięte, a w przypadku ich braku – można posłużyć się folią przezroczystą w celu ich zaimprowizowania.

Specjalne środki ostrożności w czasie dezynsekcji zakładów

Przed zaplanowaniem terminu dezynsekcji należy dokonać oględzin budynku, sprawdzając potencjalne uszkodzenia w strukturze ścian lub podłóg. Chodzi przede wszystkim o zauważenie potencjalnych braków budowlanych, przez które owady mogłyby dostawać się do środka.

W przypadku niektórych form dezynsekcji (na przykład mgławienia termicznego) należy także zakryć i uszczelnić otwory wentylacyjne prowadzące do pomieszczeń. Należy również zablokować lub odłączyć system przeciwpożarowy, który uznałby dezynsekcję za potencjalne źródło lub symptom pożaru.

Jeśli zlokalizowałeś miejsca, przez które owady dostają się do pomieszczeń, należy je odsłonić. Często są one trudne dostępne – mogą znajdować się pod meblami, dywanami lub na krawędziach między ścianą a podłogą. Niekiedy może to wymagać zdjęcia niektórych osłon lub elementów dekoracyjnych – listew lub obudowy.

Dezynsekcja i dezynfekcja dla klientów biznesowych

Osobom poszukującym pomocy w dezynsekcji i dezynfekcji zakładów pracy, polecamy zwrócić uwagę na oferty dedykowany dla biznesu. Często, są to rozbudowane pakiety usług, na które składa się: dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja, a także bardziej sprofilowane pakiety, dedykowane dla konkretnych grup odbiorców.

Wśród dostępnych ofert, znajdziesz między innymi dezynsekcję i dezynfekcję dla: zakładów produkcyjnych, biur, szpitali, szatni, serwerowni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here