Wybór kryzysowy, czyli kajak jednoosobowy

Każdy potrzebuje czasem ucieczki, chwili samotności. Znajomi, rodzina i zgiełk cywilizacji potrafi mocno zmęczyć. W takiej sytuacji kusząca staje się samotna wyprawa nad wodę. Idealnie do tego nada się kajak jednoosobowy.

Kontakt z naturą, a zwłaszcza z wodą płynącą działa relaksująco, to niezbity fakt. Dodaj do tego odrobinę wysiłku, na podniesienie endorfin i masz przepis na udany urlop, albo chociaż weekend. Jednak zorganizowane spływy kajakowe bywają zatłoczone. Różnego rodzaju imprezowicze, czy rodziny z dziećmi sprawią, że wpadniesz z deszczu pod rynnę. Zaradzi temu samodzielnie zorganizowana wycieczka.

Kajak jednoosobowy jest wybawieniem dla wszystkich pragnących niezależności i chwili samotności. Wynajmując, lub posiadając własny, możesz wybrać się gdziekolwiek chcesz. Nie będziesz zdawał się na los i liczył na spokojne towarzystwo.

Na spływ trzeba się dobrze przygotować. Co warto ze sobą zabrać, jeśli mamy zamiar na samotne kajakowanie? 

 

  • Podstawa spływu – kajak jednoosobowy i wiosło

 

Oczywiście, nie ruszysz się nigdzie bez kajaka i wiosła. Wybierając nową łódź warto odnieść się do wcześniejszego doświadczenia. Jako że „jedynki” są mniejsze od kajaków dwuosobowych, są też mniej stabilne. Nadrabiają to zwinnością i szybkością, ale nie zmienia to faktu, że zanim na nie wsiądziesz, lepiej mieć już jakieś doświadczenie. Zwłaszcza mając zamiar pływać samemu.

Podobnie jak łódź, wiosło to także kwestia osobistych preferencji. Powinno być o około 10-20cm wyższe od ciebie. Jeśli jednak nie jesteś pewien odpowiedniego wyboru, możesz zawsze sprawić sobie wiosło o regulowanej długości.

Podczas każdego wypadu nad wodę istotna jest kamizelka asekuracyjna. Dobrze dobrana, nie powinna ograniczać ruchów. W przypadku wywrotki z pewnością jednak będziesz zadowolony, że ją założyłeś. Pozwoli nie martwić się o swoje bezpieczeństwo.

Po zadbaniu o siebie, czas na ekwipunek. Jeśli planujesz częste spływy, czy wyprawy nad wodę, warto zainwestować w plecak, lub worek wodoszczelny. Schowasz do niego całe swoje wyposażenie. Dzięki temu, nawet po wpadnięciu do wody będzie bezpieczne i łatwe do wyłowienia.

 

  • Czas na zakupy

 

Planując zebranie całego tego sprzętu, warto zdecydować się na zakupy w sklepie internetowym. Pod adresem GoKajak.com znajdziesz zarówno kajak jednoosobowy, jak i wszelki ekwipunek niezbędny podczas wodnych wojaży. Masz w ten sposób dostęp do szerszej oferty i to bez konieczności wychodzenia z domu.

Jeśli wciąż nie jesteś pewien jak skomponować wyposażenie na spływ, znajdziesz także gotowe zestawy. Warto się nimi zainteresować, chociażby ze względu na różne promocje.

Mając już wszystko co potrzebne, czas na ucieczkę. W każdym zakątku Polski znajdzie się urokliwa, ale mało znana rzeka, idealna na taki wypad. Jedyne co ci pozostaje, to odnaleźć taką w swojej okolicy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDoradztwo prawne
Następny artykułAtrakcyjna kobieta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here