Ubranka dla psa na zimę – jak wybrać?

0
1233

Wiele psów mieszka razem z nami w dobrze ogrzanych mieszkaniach. Powoduje to, iż zwierzak przestaje w sposób naturalny okrywać się na zimę grubszym futrem. Dlatego musimy zadbać o zimowe ubranko dla psa, by podczas spaceru w mroźne dni było mu ciepło.

Jakie ubranko na zimę dla pieska?

Zdecydowanie dodatkowe okrycie powinniśmy sprezentować takim psom, które nie mają podszerstka lub są łyse. Zadbać też musimy o chore zwierzaki, które muszą wychodzić na dwór. Chory piesek nie jest w stanie dostatecznie się ogrzać w sposób naturalny.

Które ubranka dla psa na zimę będą najodpowiedniejsze?

Decydując się na okrycie dla naszego pupila, musimy przejrzeć wiele propozycji i wybrać najlepsze. Z pewnością chcielibyśmy, aby psia odzież podobała się nam samym. Ważna jest również funkcjonalność okrycia. Zwróćmy uwagę, czy jest otwór w kurtce przy karku na przeciągnięcie przez niego smyczy.

Kolejną rzeczą jest to, czy chcemy ubranko na deszcz, czy chłodne lub mroźne dni. Tak jak sami zmieniamy swoje palta na kurtki, czy płaszcze lub sweter, tak samo postępujemy z naszymi czworonogami. Powinniśmy zatem mieć kilka ubranek na każdą zmienną aurę.

Czym okryć pieska podczas deszczu?

Przeciwdeszczowe kurteczki dla piesków mają pokrycie uszyte z nieprzemakalnych tkanin. Od wewnętrznej strony są wyściełane miękką tkaniną, która nie drażni skóry psa. Kurteczki mają kapturki, by dodatkowo ochronić łeb psa przed strumieniami deszczu. Są również przeciwdeszczowe przezroczyste płaszczyki. Warto je mieć ze sobą w pochmurne dni jesienne. Podczas mżawki zwierzak może bardzo szybko przemoknąć. Doskonale płaszczyk taki sprawdzi się także latem, gdy nagle zastanie nas na spacerze ulewa.

Jaki pies powinien dostać palto na zimę?

Jest wiele ras, które są podatne na marznięcie podczas zimowej pory roku. Gdy piesek na spacerze podnosi bardzo wysoko łapki, kuli się lub drży, z pewnością jest mu zimno. Do szczególnie wrażliwych ras psów, które obowiązkowo powinny być okrywane specjalnym ubrankiem to: grzywacz chiński, amstaf, maltańczyk, chichuachua, dalmatyńczyk, york, whest higland white terrier, doberman, shih tzu, wyżeł afgański. Dodatkowego futerka mogą również potrzebować niektóre harty oraz pieski o obniżonej odporności, po chorobach, zabiegach itp.

Jak ubierać psa, by było mu wygodnie?

Psie ubranko musi być wygodne, niekrępujące ruchów zwierzaka. Musi także mieć otwory, by czworonóg miał możliwość wysikania się oraz wypróżnienia. Dlatego nie należy ubierać zwierzaka w śpiochy.

Najwygodniejsze dla psa są takie okrycia, które wystarczy położyć na grzbiecie i przypiąć pod brzuchem miękkimi rzepami. Taki rodzaj ubranka jest również wygodny w obsłudze przez właściciela czworonoga. Ubieranie zatem przebiegnie szybko i bezkonfliktowo.

Co lepsze: kurtka z kapturem, czy stójką dla psa?

Ubranek dla psów jest coraz więcej. Są ocieplane watoliną, pikowane, gładkie, sweterkowe. Niekiedy mają dodatkowo kaptur lub wysoką stójkę. Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem, warto przymierzyć zarówno jedną kurteczkę, jak i drugą. Przyjrzeć się, w której pies czuje się bardziej komfortowo.

Należy również zwrócić uwagę, czy pies po zapięciu stójki może swobodnie opuścić głowę do podłoża. Zbyt sztywny kołnierz spowoduje, że zwierzak nie będzie miał możliwości poniuchać podłoża, co bardzo lubi każdy pies.

Jak ubrać psa w niezbyt mroźną zimę?

Gdy na dworze nie ma trzaskającego mrozu i zauważamy, iż pupilowi jest za gorąco w grubszej kurteczce, musimy pomyśleć o czymś innym. Doskonale wówczas zdają egzamin bluzy polarowe. Miękkie i lekkie, a przy tym kolorowe, ciepłe i wygodne bluzy nadają się na temperatury bliżej zera.

Bluza daje komfort w bieganiu psa. Skoki i ewolucje zwierzak może wykonywać swobodnie. Polar to jak druga skóra. Pies nawet nie odczuje, że ma coś na grzbiecie, a ciepło będzie zachowane.

Spacer z psem, któremu jest ciepło, staje się bardzo przyjemny. Zwierzak jest wesoły i chętny na długi wypad poza dom. Zakładając pupilowi zimowe ubranka dla psów ze sklepu https://johndog.pl/kategoria-produktu/pies/akcesoria-dla-psa/ubranka-i-torby-dla-psa/ zapewniamy mu wygodę i ciepło. Zadbajmy o to, aby nasz pies miał zawsze odpowiednie ubranko, dopasowane do panującej pogody na dworze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here