Tabletki na odrobaczenie psa

Pasożyty, nazywane również robaki, atakują nasze czworonogi bardzo często. Wyróżnić można wśród nich dwie zasadnicze grupy – zewnętrzne oraz wewnętrzne. Pobierają one od psów przyswajalne składniki odżywcze, prowadząc do ich niedoborów w organizmie żywiciela. Zatruwają także pupila toksycznymi produktami swojej przemiany materii. Unikanie ich i usuwanie nie należy do prostych zadań, dlatego pomocne są tabletki na odrobaczanie psa, których opis umieściliśmy poniżej.

Tabletki na odrobaczanie psa – w jaki sposób działają?

Odrobaczanie psa poprzez podanie tabletek polega na zabiciu i wyeliminowaniu z jego organizmu szkodliwych pasożytów, które docelowo zostają wydalone wraz z kałem. Najczęściej tabletki na odrobaczanie psa to środki wieloskładnikowe mogące zniwelować do kilku rodzajów robaków. Lek podawany jest jednorazowo albo w kilku dawkach, zależnie od tego, jak mocno pupil został zarobaczony. Decyzję ostateczną podejmuje jednak lekarz weterynarii. Takie samo działanie wykazują tabletki odrobaczające dla kotów.

Tabletka na odrobaczanie psa – jak często ją podawać?

Działania profilaktyczne są ważne nie tylko u ludzi – mechanizm taki działa tak samo w wypadku zwierząt. Dlatego istotne jest pamiętanie o regularnym odrobaczaniu psa. Zwykle tabletka na odrobaczanie psa podawana co 3-4 miesiące, będzie optymalnym rozwiązaniem dla osobników dorosłych.

Jeżeli jednak w czasie rutynowego sprawdzania stanu zdrowia u weterynarza potwierdzą się obawy co do obecności pasożytów na albo w organizmie zwierzęcia, niezbędne będzie przeprowadzenie kuracji, która zostanie dopasowana do typu pasożytów. Takie postępowanie pozwoli na wyeliminowanie nie tylko dorosłych osobników, ale również znacznie bardziej niebezpiecznych jaj oraz larw.

Tabletki na odrobaczenie psa – jak je można podać?

Tak jak o metodzie podawania, tak i o dawce powinien zadecydować lekarz weterynarii. Jeśli jednak zdobyliśmy już doświadczenie w takim zakresie, tabletka na odrobaczanie psa może zostać podana przez nas samodzielnie. Trzeba na pewno zapoznać się z ulotką, gdzie znajdziemy zalecone dawkowanie – zwykle podane w miligramach na 1 kilogram masy ciała czworonoga.

Bardzo często w przypadku dawkowania stosuje się margines błędu, dlatego możliwe jest zaokrąglenie do minimum 1/4 tabletki. W razie jakichkolwiek wątpliwości trzeba poradzić się weterynarza, który pomoże w dobraniu dawkowania zależnie od warunków i trybu życia psa. Tabletki na odrobaczanie psa powinno się podawać regularnie przynajmniej raz na pół roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here