Stebnówki przemysłowe

0
1192

W dzisiejszych czasach szycie to hobby mniej popularne, natomiast wciąż mogące poszczycić się wierną grupą fanów. Samodzielne wyszywanie ubrań, torebek czy różnego rodzaju kostiumów pozwala puścić wodze wyobraźni i stworzyć własny, unikatowy projekt. Szycie, zarówno ręczne jak i przy pomocy maszyny, jest rzemiosłem artystycznym. Oprócz tego umiejętności w tej dziedzinie mają duże zastosowanie praktyczne, ponieważ umożliwiają na przykład zwężenie spodni, tudzież ozdobienie bluzki jakąś ciekawą naszywką, bez szukania pomocy u krawcowej.

Stebnówka przemysłowa

Dla zagorzałych amatorów szycia interesującą nowinką będzie maszyna stebnówka przemysłowa. Nie dla każdego ta nazwa brzmi znajomo, dlatego konieczne jest krótkie wyjaśnienie. Stebnówki przemysłowe to bardzo popularne maszyny, które pozwalają na szybką i wydajną pracę z różnymi rodzajami materiałów. Podstawowe zadanie takiego urządzenia to szycie ściegiem prostym, czyli tak zwane stebnowanie. W zależności od modelu, maszyny te poradzą sobie doskonale z lekkimi, średnimi oraz ciężkimi materiałami. Stebnówka przemysłowa jest znacznie wydajniejsza od domowej maszyny do szycia, z tego względu często można zetknąć się z nią w pracowniach krawieckich. Jej głównym zadaniem jest zszywanie ze sobą dwóch materiałów. Pozwala precyzyjnie wykonać podstawowe działania w procesie szycia.

Wyróżniamy stebnówki jednoigłowe oraz dwuigłowe. Te pierwsze szyją ściegiem pojedynczym, natomiast dla drugich charakterystyczny jest ścieg podwójny. Stebnówki jednoigłowe umożliwiają tworzenie ściegów ozdobnych na wierzchniej stronie materiału. Zadaniem stebnówek dwuigłowych jest sprawienie, aby czynność zszywania została wykonana dwukrotnie. Podwójny ścieg prosty to gwarancja wyjątkowej wytrzymałości i elastyczności. Z tego względu stosuje się go przede wszystkim w wytwarzaniu odzieży, która powinna cechować się ponadprzeciętną trwałością. Zalicza się do niej odzież codzienną, roboczą, a także sportową.

Szeroki wybór modeli oraz szczegółowe informacje techniczne można znaleźć pod adresem strony internetowej- maszynymadis.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here