Klimatyzatory przenośne – co warto wiedzieć przed zakupem?

0
762

Klimatyzatory na stałe zagościły w naszym kraju. Są używane do schładzania i czyszczenia powietrza wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych. Jeśli zależy ci na podniesieniu jakości powietrza, którym oddychasz – wówczas klimatyzator to wybór idealny. Poniżej doradzamy – kiedy i dlaczego warto wybrać klimatyzator przenośny oraz jakie płyną z tego korzyści.

Klimatyzatory przenośne – wygodne i praktyczne w twoim domu

Klimatyzatory przenośne to urządzenia pozwalające na szybkie i łatwe schłodzenie powietrza w pomieszczeniu, w którym akurat przebywamy. Dzięki możliwości ich przenoszenia, są idealne do używania wewnątrz domów i mieszkań. Możemy zabierać je wraz z sobą do tych pomieszczeń, które akurat sprzątamy lub w inny sposób użytkujemy.

Klimatyzatory przenośne to urządzenia wyposażone w nieduże kółka, pozwalające na ich łatwe transportowanie po powierzchni płaskiej. Prosta konstrukcja wykonana z trwałych i lekkich materiałów jest pomocna w czasie przenoszenia klimatyzatora ponad progami oraz po schodach.

Rodzaje dostępnych klimatyzatorów przenośnych

Większość urządzeń zaliczanych do tej kategorii to modele monoblok lub split. Są to najczęściej i najchętniej wybierane klimatyzatory przenośne w naszym kraju. Pierwsze z nich – monoblok – to urządzenia o prostej i solidnej konstrukcji. W obudowie znajdują się skraplacz oraz parownik, a głównym elementem zewnętrznym jest rura. Rura powinna być wyprowadzona na zewnątrz pomieszczenia – na przykład przez otwarte okno.

Klimatyzatory typu split są nieco bardziej rozbudowane konstrukcyjnie. Poza obudową główną, znajduje się skraplacz, który musimy wystawić na zewnątrz pomieszczenia, w którym pracuje klimatyzator. By tego dokonać – konieczne jest dysponowanie tarasem, balkonem lub innym miejscem, w którym skraplacz postawimy. Warto także podkreślić, że klimatyzatory typu split działają nieco głośniej niż ich wcześniej opisane odpowiedniki.

Klimatyzatory przenośne – kiedy są dobrym wyborem?

W zasadzie – w niemal każdej sytuacji wybór klimatyzatora przenośnego jest wyborem słusznym. Przede wszystkim – są to urządzenia łatwiejsze w codziennym użytkowaniu niż ich montowane na ścianach odpowiedniki. Ponadto, klimatyzatory przenośne nie wymagają skomplikowanego montażu – na przykład uzyskiwania zgody na instalację jednostki na zewnątrz budynku. Uzyskanie takiej zgody od administracji bywa naprawdę czasochłonne. Mówiąc wprost – by zamontować klimatyzator przenośny, będziemy potrzebować dostępu do: gniazda elektrycznego i uchylonego okna.

Ponadto, klimatyzatory przenośne to urządzenia wielofunkcyjne. Nadają się do stosowania o każdej porze roku – latem jak i zimą. Będą wypełniać nasze wnętrza chłodnym rześkim powietrzem, lub ciepłym i przytulnym – w zależności od naszych potrzeb. Oprócz regulacji temperatury, klimatyzatory przenośne pozwalają nam również utrzymać poziom wilgoci na wybranym poziomie. Ma tu duże znaczenie w przypadku pomieszczeń, w których panuje niedostateczny lub nadmierny poziom wilgotności.

Z rozbudowaną ofertą klimatyzatorów przenośnych zapoznasz się na stronie sklepu internetowego Airok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here