Grzejniki aluminiowe – zalety i wady

0
74

Stosowanie grzejników wykonanych z aluminium jest świetną alternatywą dla przestarzałych modeli stalowych czy żeliwnych, których użytkowanie ma zdecydowanie więcej wad niż zalet. Aluminiowe modele są praktyczne, estetyczne, a przy tym stosunkowo tanie. Czy takie grzejniki mają wyłącznie zalety? Czy też może z ich stosowania wynikają pewne niedogodności?

Jak zbudowane są aluminiowe grzejniki?

Jak wygląda budowa grzejnika aluminiowego? Jest on złożony z połączonych ze sobą żeberek w dowolnej ilości. Grzejniki mogą być większe lub mniejsze, a wybór tego odpowiedniego zależny jest przede wszystkim od wolnej przestrzeni w domu czy mieszkaniu. W wyborze należy kierować się zasadą, że im mniejsza powierzchnia pomieszczenia tym odpowiednio mniej powinno znajdować się żeberek w aluminiowym grzejniku.

Zalet grzejników aluminiowych jest naprawdę sporo, na co wpływa między innymi to, że wykonane są z materiałów lekkiego, który nie będzie obciążał stropów. Mając to na uwadze, takie grzejniki bez obaw będą mogły być stosowane nawet w starszym budownictwie.

Dlaczego warto zdecydować się na aluminiowe grzejniki diamond?

Grzejniki aluminiowe to rozwiązanie o wielu zaletach, nic więc dziwnego w tym, że cieszą się bardzo dużą popularnością. Dlaczego warto inwestować w takie grzejniki? Przede wszystkim ze względu na:

  • lekkość i szybkość nagrzewania pomieszczeń,
  • dużą odporność na korozję,
  • prosty montaż,
  • nowoczesny i estetyczny design,
  • łatwe sterowanie,
  • fakt, że wydaja ciepło głównie przez konwekcje.

Zalety, jakie mają aluminiowe grzejniki diamond sprawiają, że jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również uniwersalne, co oznacza, że doskonale sprawdzi się w niemal każdym przypadku.

Czy korzystanie z aluminiowych grzejników ma wady?

Grzejniki aluminiowe podobnie jak każde inne rozwiązanie nie są pozbawione wad. Jednak zalety znacząco przewyższają mankamenty, dlatego nawet pomimo pewnych niedogodności w dalszym ciągu aluminiowe grzejniki są dobrą i uniwersalną inwestycją.

Jeżeli chodzi o wady, to zdecydowanie najwięcej z nich jest powiązana z montażem. Tu ze względów bezpieczeństwa aluminium nie może być łączone z przewodami miedzianymi, co w wielu przypadkach może stanowić poważnych problem. Kolejna kwestia dotyczy tego, kto może zamontować taki grzejnik. To najlepiej zlecić specjalistom (co się oczywiście wiąże z dodatkowymi kosztami), ponieważ każdy błąd montażowy może doprowadzić do przeciekania lub nieprawidłowego działania grzejnika.

Aluminiowe grzejniki świetnie wyglądają, jednak niestety niektóre modele są też narażone na uszkodzenia mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here