Dom po remoncie

Generalne remonty mieszkań i domów często obejmują również kwestię ich ogrzewania. Czy jednak konieczne jest montowanie całej instalacji na nowo, zamiast wykorzystać już istniejącą? W praktyce wszystko zależy od kilku czynników, np. jej stanu technicznego, wydajności grzewczej czy wpływu na środowisko.

Kotły CO w domach jednorodzinnych

Najczęściej ogrzewanie wymienia się w budynkach jednorodzinnych, gdzie inwestor ma największy wpływ na jego formę. Może wybrać centralne ogrzewanie z pieca (kotła CO) opalanego drzewem, węglem albo innym paliwem stałym (gaz, olej) lub ogrzewanie elektryczne. Bardziej nowocześni mieszkańcy dbający o środowisko mogą z kolei wybrać opcję z pompami ciepła, na które coraz częściej można uzyskać spore dofinansowanie. Najczęściej jednak ze względów praktycznych wybiera się instalacje oparte na kotłach, które cechują się dość sporą wydajnością grzewczą.

Wykorzystaj starą instalację

Montaż instalacji grzewczej zwykle związany jest z bardzo zaawansowanymi pracami, w tym kuciem ścian, kładzeniem podłóg (przy ogrzewaniu podłogowym), przebijaniu się przez ścianki działowe, podłączaniem do instalacji hydraulicznej itp. Aby uniknąć większości z tych zadań można wykorzystać fragmenty lub całość już istniejącego systemu grzewczemu. Warunek jest jeden: musi być od dopasowany do nowej instalacji oraz prezentować wysokie parametry i właściwości, czyli po prostu być w dobrym stanie technicznym.

Dopasowane grzejniki

Bez względu jednak na to, którą z opcji się wybierze przy remoncie, należy zadbać o to, aby dokupić odpowiednie grzejniki, na przykład z https://sklep.jarbud.opole.pl/. Nie wszystkie typy pasują bowiem do każdej formy ogrzewania lub nie zawsze będą miały najwyższą wydajność cieplną. Dobrym pomysłem jest zakup uniwersalnych kaloryferów aluminiowych, które pasują do wszystkich typów ogrzewania, a przy tym pod względem wizualnym nie mają sobie równych. Grzejniki są ważnym elementem całej instalacji, bo to one bezpośrednio przekazują ciepło do otoczenia. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na ich wybór, aby w późniejszym czasie nie dokonywać kosztownej wymiany na inne, lepsze modele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here