Zalety soczewek dwutygodniowych

Osoby stojące przed wyborem soczewek kontaktowych często zastanawiają się, jaki ich rodzaj wybrać. W przypadku soczewek marki Acuvue mogą zdecydować się na soczewki jednodniowe oraz dwutygodniowe. Jakie są zalety poszczególnych rodzajów i jakie soczewki wybrać dla siebie?

Właściwości soczewek jednodniowych

Soczewki jednodniowe to rozwiązanie wygodne dla osób, które korygują w ten sposób wadę wzroku okazjonalnie, nosząc na zmianę okulary, a soczewki zakładając na specjalne okazje czy treningi sportowe. Są wygodne przede wszystkim ze względu na brak konieczności ich przechowywania w pojemniku i płynie. Pod koniec dnia po prostu wyrzucamy je do kosza, a następnego dnia możemy otworzyć kolejne opakowanie. Soczewki jednodniowe sprzedawane są w opakowaniach po 30 sztuk, więc wystarczą na cały miesiąc.

Właściwości soczewek dwutygodniowych

Soczewki dwutygodniowe najczęściej wybierane są przez osoby, które używają ich na stałe. Są bardzo wygodne w noszeniu, bowiem zastosowano w nich technologię Hydraclear Plus, dzięki której działają jak naturalny film łzowy, nawilżając powierzchnię oka. Nawet po długim dniu noszenia soczewek i stosowaniu ich w pracy, kiedy używamy monitorów komputerowych lub smartfonów, nie odczuwa się dyskomfortu. Dodatkowo soczewki dwutygodniowe Acuvue blokują ponad 98 procent promieniowania UVB i 85 procent promieniowania UVA chroniąc skutecznie nasze oczy przed ich szkodliwym wpływem. Przeczytaj więcej na: https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/oasys

Soczewki dwutygodniowe – dla kogo?

Soczewki, które można nosić bezpiecznie przez dwa tygodnie to rozwiązanie komfortowe dla wszystkich, którzy przyzwyczaili się do stałego używania szkieł kontaktowych i okulary zakładają jedynie okazjonalnie. Dzięki soczewkom kontaktowym dwutygodniowym, będą mogli zachować dotychczasowy tryb życia, co jest ważne szczególnie w przypadku osób intensywnie trenujących, którym okulary mogłyby nieco przeszkadzać.

Soczewki są łatwe w pielęgnacji, wystarczy bowiem zastosować do nich np. wielofunkcyjny płyn pielęgnujący Acuvue RevitaLens, który oczyszcza je z gromadzących się w ciągu dnia osadów i dezynfekuje, zapewniając komfort noszenia przez cały dzień. Dostępne zarówno dla osób z krótkowzrocznością, jak i nadwzrocznością, soczewki dwutygodniowe pozwalają przy tym na pracę przy komputerach. Nawilżają powierzchnię oka dzięki technologii Hydraclear Plus, która działa jak naturalny film łzowy. Dwutygodniowe soczewki można kupić w opakowaniach po 6, 12 lub 24 sztuki, dzięki czemu mamy pewność, że po zużyciu jednej pary, zastępujemy je nową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here