Radio

Radio to dla wielu osób narzędzie umilające spędzanie wolnego czasu. Sięgają po nie zarówno osoby starsze jak i przedstawiciele młodszego pokolenia. To sprawia, że ten sprzęt to dobra propozycja na prezent z okazji zbliżających się świąt. Jeśli zastanawiasz się czy wybrać radio internetowe czy może cyfrowe – w poniższym artykule opisujemy podstawowe cechy i zalety każdego z tych urządzeń.

  1. Dlaczego radio internetowe jest tak popularne?
  2. Poznaj ograniczenia radia internetowego
  3. Radio cyfrowe – następca popularnych modeli analogowych

Dlaczego radio internetowe jest tak popularne?

Wynika to z faktu, że radio internetowe oferuje większe możliwości, które znacznie przewyższają typowe słuchanie najpopularniejszych stacji. Pozwala bowiem na połączenie z internetem, dzięki czemu słuchacz może korzystać zarówno ze specjalnych portali streamingowych jak i innych źródeł muzycznych. Co więcej, jakość dźwięku wytwarzanego przez radio internetowe jest o wiele lepsza niż w przypadku standardowego DAB czy FM. Ryzyko zakłóceń jest też wyeliminowane, warto jedynie zadbać o odpowiednią szybkość łącza internetowego.

Radio internetowe to gratka dla audiofili – pozwoli im cieszyć się czystym dźwiękiem bez zacięć itp.

Poznaj ograniczenia radia internetowego

Korzystanie z tego urządzenia jest możliwe wyłącznie wówczas, gdy posiada się dostęp do internetu. Połączenie odbywa się za pośrednictwem kabla Ethernet lub poprzez Wi-Fi.

Kolejnym ograniczeniem jest także wyższy koszt sprzętu niż w przypadki tradycyjnych modeli DAB lub FM. Trzeba także pamiętać o ewentualnym doliczeniu kosztów subskrypcji w przypadku korzystania z bardziej zaawansowanych, a tym samym płatnych portali do streamingu. Przystępne propozycje urządzeń możesz znaleźć tutaj: https://www.euro.com.pl/radioodbiorniki,radio_1!internetowe.bhtml.

Radio cyfrowe – następca popularnych modeli analogowych

Cyfryzacja dotknęła nie tylko telewizory, ale i radia. Dzięki temu poprawia się zarówno jakość sygnału oraz obsługa urządzenia. Jeżeli mowa o jakości – jest ona niestety gorsza niż w przypadku radia internetowego. Niewykluczone są zakłócenia, jednak atutem tych modeli jest często możliwość korzystania z płyt CD czy pendrive’a, co pozwala „zabrać” swoją ulubioną muzykę niemal wszędzie bez konieczności dostępu do internetu.

Radio internetowe i cyfrowe to prosty pomysł na trafiony prezent. Jakość dźwięku, szerokie możliwości wykorzystania sprzętu to tylko część zalet. Wiele propozycji możesz znaleźć w ofercie  sklepu RTV EURO AGD w cenach na każdą kieszeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here