Problem klaustrofobii podczas rezonansu magnetycznego. Jak sobie z tym radzić

Badanie rezonansem magnetycznym często budzi szereg obaw i lęków. Szczególnie kłopotliwe jest ono dla osób, które borykają się z klaustrofobią. Zamknięcie w ciasnym i głośnym urządzeniu może wywołać ogromny stres i napad paniki. Aby poradzić sobie z takim problemem warto skorzystać z usług firmy, która dysponuje personelem o najwyższych kwalifikacjach. Rezonans magnetyczny lublin to doświadczona i życzliwa kadra, która pomoże spokojnie przejść przez cały proces.

Na czym polega badanie rezonansem magnetycznym ?

Badanie rezonansem magnetycznym zalicza się do bezbolesnych i bezpiecznych procedur, które pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości obrazów tkanek i narządów. W przestrzeni skanera zamiast promieniowania rentgenowskiego wykorzystuje się silne pole magnetyczne i fale radiowe. Badanie pozwala na wczesne wykrycie procesów chorobowych w organizmie.

Sposoby na skuteczne przeprowadzenie badania dla pacjentów z klaustrofobią.

Ponieważ lęk klaustrofobiczny często pojawia się podczas badania rezonansem, wykwalifikowany personel musi być przeszkolony z zakresu umiejętności budowania atmosfery bezpieczeństwa i zaufania. W rezonans magnetyczny lublin można wcześniej obejrzeć salę, dowiedzieć się kto z personelu będzie obecny przy badaniu, czy omówić możliwość podania leków uspokajających.

Metodą, którą daje najlepsze efekty, jest stopniowe oswajanie pacjentów z sytuacją. Omówienie krok po kroku całego badania w wielu przypadkach pozwala na opanowanie niepotrzebnego lęku. Troskliwy i empatyczny personel odpowie na wszystkie pytania oraz udzieli szczegółowych wskazówek w jaki sposób można przerwać badanie, gdyby pojawił się atak lęku lub paniki. Takie działania wzbudzają zaufanie u pacjentów i pozwalają na stopniowe oswojenie lęków i kontrolowanie obaw związanych z badaniem.

Kompleksowa informacja i doświadczona obsługa – podstawa efektywnego badania

W rezonans magnetyczny lublin badania pacjentów z lękiem klaustrofobicznym udaje się przeprowadzać niemal bez zakłóceń. Pełna komunikacja z personelem podczas badania oraz odpowiednie przygotowanie pozwala na zredukowanie do minimum wszelkich obaw i niepotrzebnego stresu pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here