algi kosmetyczne - jakie mają właściwości?

Algi zdobyły ogromną popularność w branży kosmetycznej, głównie ze względu na swoje dobroczynne właściwości. Ze względu na ogromne bogactwo pierwiastków, wciąż odkrywa się ich nowe zastosowanie w kosmetyce. Można je znaleźć w składzie przeróżnych produktów do pielęgnacji.

Co zawierają algi kosmetyczne?

Obecnie możemy wyróżnić kilka rodzajów alg kosmetycznych, różnią się one od siebie zarówno zastosowaniem, jak i właściwościami. Algi są bogate w białka, węglowodany, tłuszcze, minerały oraz witaminy.

Cennym składnikiem, który znajdziemy w algach jest kwas alginowy. Znalazł on zastosowanie nie tylko w branży kosmetycznej, ale i spożywczej. Jako dodatek do żywności sprawdza się świetnie jako emulgator. Podobne zastosowanie ma w kosmetykach. Do tego posiada działanie nawilżające i ochronne.

Kolejny istotny składnik, który znajdziemy w algach to lipidy, które świetnie odbudowują uszkodzoną barierę lipidową skóry. Do tego świetnie łagodzą podrażnienia, polecane są w przypadku alergii oraz stanów zapalnych.

W algach występują również alkohole hydroksylowe, które znakomicie odżywiają i nawilżają skórę. Wykazują również działanie normalizujące, czyli mają wpływ na nadprodukcję gruczołów łojowych. Do tego są bakteriostatykami, czyli są w stanie zahamować rozwój bakterii.

Przeczytaj też: http://www.kobietaimoda.pl/jakie-sa-domowe-sposoby-na-rozjasnienie-wlosow/

Jakie jest zastosowanie alg w kosmetyce?

Algi są dość wszechstronnym składnikiem kosmetyków pielęgnacyjnych. Jednak głównie słyną, ze skuteczności w przypadku:

  • cellulitu – dzięki zawartości kwasu alginowego zostaje pobudzone krążenie w naczyniach włosowatych. Dzięki temu łatwiej można pozbyć się toksyn z organizmu, które jak wiadomo są odpowiedzialne za pojawienie się skórki pomarańczowej. Algi wykazują również działanie wygładzające naskórek oraz przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej.
  • trądziku i łojotoku – algi posiadają składniki, które mają właściwości odkażające, oczyszczające i normalizujące pracę gruczołów łojowych, występujących na skórze twarzy.
  • naczynek – algi zawierają również substancje, które w znakomity sposób wzmacniają i uszczelniają naczynka krwionośne. Poprawiają też ukrwienie skóry.

Źródło: https://terazmoda.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here