Jakie są rodzaje broni myśliwskiej

Myślistwo to obecnie bardzo prestiżowe hobby, posiadające wiekowe tradycje. Jest to jednak dość drogie hobby, ponieważ na wyposażeniu każdego myśliwego musi się znajdować obowiązkowe wyposażenie. Są to między innymi: odpowiednia odzież, broń, sejf na broń, czy amunicja. Broń jest w tym towarzystwie największym wydatkiem. Jakie rodzaje broni myśliwskiej są w sprzedaży oraz jaki sklep z bronią wybrać ?

Broń myśliwska kombinowana

Broń kombinowana, przeznaczona jest dla osób początkujących, którzy nie wiedzą, która gałąź myślistwa będzie dla nich najbardziej odpowiednia. Broń ta, przeznaczona jest zarówno do strzelania śrutem, jak i strzelania kulami. Idealnie nadaje się więc zarówno do polowania na mniejszą zwierzynę (zające i lisy), jak i na większą (dziki, sarny). W przypadku śrutu, broń jest skuteczna z bliska, natomiast w przypadku kuli, jest celna również z daleka. Do tej grupy, możemy zaliczyć między innymi kniejówki, drylingi i firlingi.

Broń kulowa

W sklepach z bronią, króluje bez wątpienia broń kulowa. Są to przede wszystkim sztucery, czyli broń myśliwska kulowa, z gwintowaną lufą. Ogromną zaletą tego typu broni jest celność, nawet przy strzałach oddawanych ze znaczących odległości. Sztucery przeznaczone do odstrzału grubej zwierzyny, np. dzików, saren, czy jeleni. Minusem jest w tym przypadku waga, bowiem sztucer waży bez osprzętu nawet 6 kg.

Broń śrutowa

Broń śrutowa jest również bardzo popularna i dość szeroko dostępna. Każdy sklep z bronią posiada przynajmniej kilkanaście dubeltówek, które idealnie nadają się do odstrzału mniejszej zwierzyny. Minusem broni śrutowej jest niska celność z daleka. W związku z tym, najlepiej nadaje się do polowań chodzonych.

Czy w internecie kupimy broń myśliwską ?

W internecie możemy znaleźć wiele sklepów z bronią. Należy jednak pamiętać o tym, aby wybierać jedynie sklepy sprawdzone. Możemy do nich zaliczyć http://bron-sklep.pl/, który posiada w swojej ofercie duży wybór broni dla myśliwych. Możemy tam również zakupić amunicję oraz akcesoria potrzebne do utrzymania prawidłowego stanu technicznego broni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here