Jak usunąć zbędne owłosienie? Naturalne techniki depilacji!

Dzisiejsze zabiegi depilacji dają spektakularne efekty. Do tych pozwalających na trwałe usunąć owłosienie należy niewątpliwie depilacja laserowa. Niestety jej wykonanie w domowym zaciszu nie jest możliwe. Zabieg wymaga użycia specjalnego urządzenia, które w niepowołanych rękach może wyrządzić krzywdę. Dlatego na takie zabiegi umawiamy się do profesjonalnych salonów, które można znaleźć na stronie https://www.moment.pl/depilacja/lublin. Oczywiście wiele salonów oferuje również inne metody depilacji, takie jak np. depilacja pastą cukrową, która jest jedną z naturalnych technik.

Dlaczego szukamy naturalnych rozwiązań?

Wiele preparatów do depilacji zawiera chemiczny skład, który często powoduje uczulenia. Coraz częściej więc kosmetyczki sięgają po naturalne metody depilacji, takie jak np. pasta cukrowa. Jest to w pełni naturalny zamiennik popularnego wosku. Co więcej, w trakcie zabiegu nie wywołuje takiego bólu, ponieważ włoski wyrywane są zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.

Również barber shopy w swoje usługi wprowadzają depilację pastą cukrową. Mężczyźni chętniej wykonują ten zabieg właśnie u barbera. W końcu to miejsce typowo dla mężczyzn, gdzie bez skrępowania mogą zadbać o swoją urodę. Jeśli Twój mężczyzna jeszcze nie ma swojego barber shopu, niech zerknie na ten poradnik http://www.bobomix.pl/sprawdz-to-jesli-szukasz-sprawdzonego-barber-shopu-w-bydgoszczy/, a dowie się, jak znaleźć sprawdzony salon.

Jak przygotować pastę cukrową w domu?

Preparat do depilacji możesz nawet przygotować w domu i z powodzeniem wykonać zabieg. Do przygotowania pasty cukrowej będziesz potrzebować:

  • 1/4 szklanki soku z cytryny,
  • 1/4 szklanki wody,
  • 2 szklanki cukru.

Wodę wlej do garnka i doprowadź do wrzenia. Następnie wsyp cukier i dodaj sok z cytryny. Całość gotuj na małym ogniu przez około 35-45 minut cały czas mieszając, by masa się nie przypaliła. Kiedy masa osiągnie kolor bursztynowy, sprawdź, czy szybko zastyga. W tym celu wyjmij odrobinę masy na talerz (wystarczy kropla). Jeśli szybko zastygnie, pasta jest gotowa. Zdejmij garnek z ognia i odstaw do całkowitego wystygnięcia.

Jak wykonać zabieg?

Kiedy pasta będzie już ostudzona, weź trochę jej w dłonie i ugniataj (tak jak ugniata się plastelinę). Ciepło dłoni delikatnie ją zmiękczy i kiedy swoją plastycznością zacznie przypominać plastelinę, rozciągnij ją po skórze, kierując się „pod włos”. Następnie energicznym ruchem zerwij pastę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, a usuniesz wszystkie, nawet najmniejsze włoski. Depilacja przebiega bardzo podobnie do depilacji woskiem, z tą różnicą, że pastę cukrową nakładamy „pod włos” i zrywamy „z włosem”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here