dobry fryzjer poznań

Wśród nowoczesnych metod poprawy wyglądu włosów niezwykle często wymieniane są zabiegi z użyciem botoxu, który pozwala na ich wygładzenie, a także na skuteczną odbudowę kosmyków. Warto wyjaśnić, w jaki sposób tego typu zabiegi są przeprowadzane i czy na pewno warto się nimi zainteresować.

Co to jest botox na włosy?

Już na wstępie należy podkreślić, że mówimy o zabiegu regenerującym i wygładzającym. Nie odbywa się to jednak na takiej zasadzie, jak w przypadku chociażby powiększania ust. Nie mamy więc tu do czynienia z toksyną botulinową, ani z igłami i strzykawkami. Całość odbywa się przy użyciu sprawdzonych, naturalnych składników. Zwłaszcza gdy zdecydujemy się na dobry salon fryzjerski. Poznań to miasto, w którym działa wiele firm gwarantujących nie tylko trwały, naturalny efekt, ale również najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Wszystko to przekłada się na skuteczne odżywienie włosów – odpowiadają za to odpowiednio dobrane kosmetyki. Dzięki nim, włosy stają się gładkie, proste i lśniąca. Kolor staje się natomiast bardziej wyrazisty. Warto podkreślić, że zabieg botoxu wykonywany jest na dwa sposoby:

  • na zimno – bez użycia żadnych urządzeń podgrzewających włosy,
  • na ciepło – z wykorzystaniem profesjonalnej prostownicy.

Która metoda jest lepsza? To zależy od tego, na jak długim efekcie nam zależy. W przypadku zabiegu przeprowadzanego na ciepło, rezultaty wygładzania utrzymują się nawet przez 4 miesiące. Metoda na zimno zapewnia znacznie mniej trwały efekt (do 2 miesięcy).

W jaki sposób odbywa się zabieg botoxu na włosy?

Skoro wiemy już, z czym wiąże się omawiana metoda i jakie efekty pozwala uzyskać, możemy przejść do dokładnego przedstawienia przebiegu samego zabiegu. Jak można się domyślić, jest on realizowany etapami.

Na samym początku fryzjer dokładnie myje włosy. Powinien on korzystać ze specjalnie dobranego szamponu oczyszczającego, który pozwoli otworzyć łuski włosów (bez tego trudno liczyć na właściwe przyjęcie botoxu). W międzyczasie fryzjer dobiera właściwy preparat. Wszystko zależy od kondycji włosów, ich koloru, a także końcowego efektu, jaki chcemy uzyskać (np. nawilżenie bądź dodatkowe nabłyszczenie).

Gdy przygotowania zostaną zakończone, preparat ląduje na włosach i pozostaje na nich przez około 25-50 minut, w zależności od kondycji odżywianych pasm. Następnie włosy zostają opłukane i wysuszone. Jeśli wybraliśmy metodę na ciepło, fryzjer korzysta dodatkowo z prostownicy, dzięki której składniki mają szansę wejść głębiej w strukturę włosa. Właśnie dlatego końcowy efekt jest tak długotrwały.

Botox na włosy to niezwykle skuteczna metoda odżywcza. Warto z niej korzystać wówczas, gdy włosy są mocno zniszczone. Zalecana jest również do włosów cienkich i rzadkich. W odróżnieniu od zabiegów z użyciem keratyny, nie zostają one w żaden sposób obciążone. Dzięki temu prezentują się bardzo naturalnie i estetycznie. Warto pamiętać, że zabieg botoxem powinien wykonywać dobry fryzjer. Poznań oraz inne duże miasta gwarantują dostęp do wielu cenionych specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here