Zdrowie i kondycja dzięki leczniczym ziołom

Profilaktyka zdrowotna to bardzo ważna kwestia. O zdrowie trzeba cały czas dbać, nie można go zaniedbywać ze względu na liczne obowiązki i brak czasu. Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta to podstawa prowadzenia zdrowego trybu życia, nie można też jednak zapominać o odpowiedniej suplementacji witamin. Wcale nie trzeba w tym celu kupować tabletek i proszków zawierających witaminy, wystarczy zaopatrzyć się w kilkanaście rodzajów zdrowotnych ziół.

Hibiskus właściwości zdrowotne

Jest wiele cennych ziół, które są stosowane w medycynie naturalnej. Zioła te są łatwo dostępne w postaci naparów i herbatek, ale można je też samemu wyhodować. Bardzo znaną rośliną w tej kwestii jest hibiskus. Występuje on także jako malwa sudańska, czy ketmia szczawiowa. Roślina ta ma mnóstwo cennych właściwości, najpopularniejsze hibiskus właściwości to regulacja poziomu cholesterolu we krwi, oraz obniżanie ciśnienia krwi.

Napar z malwy sudańskiej, może więc pozytywnie wpłynąć na zdrowie osób cierpiących na nadciśnienie, borykających się z zbyt wysokim cholesterolem i mającym problemy z nadwagą. Udowodniono, że herbata z ketmii szczawiowej pita 2-3 razy dziennie, wpływa na utratę zbędnych kilogramów. Jest więc często zalecana przez dietetyków i trenerów personalnych.

Malwa sudańska a grypa

Ketmia szczawiowa zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych. Jedną z nich jest witamina C, która jest jedną z najważniejszych witamin wspomagających odporność organizmu. Dlatego też zaleca się picie naparu z malwy sudańskiej w trakcie grypy i przeziębienia, bo roślina ta wzmocni organizm i zniweluje kłopotliwe skutki choroby.

Herbatka z hibiskusa jest w stanie obniżyć gorączkę, działa też niwelująco w przypadku uporczywego kaszlu i silnego kataru. Herbatę tę może pić każdy, z wyjątkiem kobiet w ciąży, oraz osób borykających się z zbyt niskim ciśnieniem.

Inne zalety hibiskusa

Hibiskus to przepiękny kwiat, który może być ozdobą każdego ogrodu. Jednak najcenniejsze są jego zasuszone kwiaty, bo ich właściwości zdrowotne są bardzo liczne. Herbata z ketmii szczawiowej ma również działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Uważa się jednocześnie, że ma ona działanie przeciwnowotworowe, jest to więc bardzo cenna dla zdrowia roślina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here