Zalety Drewnianych zabawek

Jest coś wyjątkowego w dotykowym odczuciu poruszania rękami po dobrze wykonanym, mocnym drewnianym obiekcie. A dzieci zdają się rozumieć to lepiej niż ktokolwiek inny, biorąc pod uwagę, że zabawki z drewna nigdy nie wyszły z mody przez wieki i pozostają centralnym obiektem zabaw domów, grup zabaw i szkół na całym świecie.

Drewniane zabawki cieszą się dużym odrodzeniem, ponieważ rodzice z utęsknieniem przypominają sobie własne dzieciństwo, wybierając zabawki dla swoich dzieci, a jako konsumenci zazwyczaj wracają do tradycyjnych zabawek, aby zrównoważyć nieustannie wyrafinowane zabawki i gadżety w erze cyfrowej.
Niewiele osób podsumowało atrakcyjność drewna w ostatnim czasie lepiej niż socjolog i historyk projektowania Amy F. Ogata, która napisała w swojej książce, że drewno „jest znaną i poetycką substancją, która nie odcina dziecka od bliskiego kontaktu. z drzewem, stołem, podłogą.”

Drewniane zabawki wykonane z ekologicznie czystego, certyfikowanego drewna są oczywiście bardziej przyjazne dla środowiska niż plastikowe zabawki. Jako organiczne, odnawialne substancje, drewniane zabawki są biodegradowalne i mogą być poddane recyklingowi.

Zabawki drewniane oferują dodatkowe poświadczenia ekologiczne, gdy jakakolwiek na nich użyta farba jest wolna od toksycznych chemikaliów lub jeśli w ogóle nie stosuje się farby.

Produkcja drewnianych zabawek, szczególnie w przypadku ręcznego wytwarzania i gdy wszystkie materiały są pozyskiwane w sposób zrównoważony i certyfikowane, oferuje wyraźne porównanie do tworzenia wielu masowo produkowanych zabawek z tworzyw sztucznych, które mogą zawierać wątpliwe substancje chemiczne i często oferują niewielkie perspektywy na odnawialność.

Drewniane zabawki przedstawiają dzieciom bezpośrednie połączenie ze światem przyrody.
W 1976 roku pionierski psycholog edukacyjny dr Lawrence Mestyanek zauważył brak edukacyjnych zabawek dla dzieci i niemowląt cierpiących na trudności w uczeniu się. Starał się to zmienić, konstruując w swoim garażu szereg specjalnych drewnianych zabawek i od tego czasu coraz lepiej rozumiemy, jak zabawki drewniane oferują szereg cech edukacyjnych.

Niektóre z klasycznych podstawowych drewnianych zabawek to puzzle, klocki i miniaturowe zestawy konstrukcyjne, z których wszystkie mogą pomóc dzieciom z umiejętnościami liczenia, czytania i pisania, umiejętności motorycznych i rozwiązywania problemów.
Miejsca pracy z drewnem są zarówno uspokajające, jak i stymulujące w najlepszy możliwy sposób. Praca w środowisku o naturalnym oświetleniu i odsłoniętym materiale z litego drewna sprawia, że ​​nasze umysły i ciała są spokojne i gotowe do podjęcia prawdziwej pracy. Mniej wysiłku umysłowego poświęca się na przezwyciężanie negatywnych uczuć, które są silniejsze, gdy miejsce pracy jest określane przez zimne, surowe oświetlenie oraz niestosowne i stalowe (nawet jeśli praktyczne) meble i przedmioty. Pracownicy mogą myśleć i uczyć się lepiej, a także być bardziej kreatywni w przestrzeniach z drewnem i ciepło oświetlonymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here