manicure hybrydowy na co uważać impress warszawa

Manicure hybrydowy to trwały sposób na kolorowe i estetyczne paznokcie. Lakier utrzymuje się ponad dwa tygodnie, a płytka się nie odbarwia. Jest naprawdę wiele zalet manicure’u hybrydowego, ale mało osób zdaje sobie sprawę o zagrożeniach, jakie niesie ta metoda lakierowania paznokci.

Aby ich uniknąć, najlepiej udać się do profesjonalnego salony urody wykonującego manicure hybrydowy. Warszawa to miejsce, w którym jest ich coraz więcej, ale warto sprawdzić opinie i dokładnie wypytać pracowników, zanim się tam wybierzesz. Przeczytaj w naszym artykule, jakie niepożądane skutki może przynieść nieprofesjonalny manicure hybrydowy.

Jak uniknąć chorób paznokcia wywołanych przez manicure hybrydowy?

Na początku przedstawimy ogólne zasady, rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, wykonując w salonie manicure hybrydowy. Warszawa i inne miasta to miejsca, w których pojawia się cały czas coraz więcej salonów i prywatnych osób wykonujących paznokcie hybrydowe, dlatego warto zwrócić uwagę, czy wykonywane są one profesjonalnie.

Po pierwsze, zwróćmy uwagę na moc lampy UV. Niektóre salony oszczędzają na lampach i kupują tańsze i słabej mocy. Lampa o słabej mocy sprawia, że hybryda zostaje utwardzona jedynie na wierzchu i chemikalia w głębszych warstwach pozostają cały czas aktywne.

Po drugie, zwróć uwagę na rodzaj lampy. W zależności od producenta lakieru, paznokcie hybrydowe powinny być utwardzane lampą UV lub LED, dlatego sprawdź tę informację przed wizytą.

Lampy UV — miniaturowe solaria?

Niektórzy zauważają, że lampy UV służące do utwardzania lakieru mogą nieść podwyższone ryzyko raka skóry. W “The Washington Post” ukazał się głośny artykuł poruszający ten problem. Autorka poruszyła kilka ważnych spraw związanych z salonami urody i jedną z nim było właśnie wykorzystywanie lamp UV, które według autorki, mogą przyczyniać się do częstszego występowania raka skóry. Jednakże taki pogląd jest nie do końca uprawniony.

Przyjrzyjmy się danym. Czerniak podpaznokciowy mniej niż 1% wszystkich czerniaków diagnozowanych w Polsce. Gęstość emitowanej energii z lamp UV do manicure bardzo mała, mniejsza niż gęstość lamp stosowanych w dermatologii do leczenia łuszczycy. Warto też pamiętać, że promieniowanie z takich lamp UV jest cztery razy lżejsza niż promieniowanie słoneczne, na które jesteśmy przecież wystawieni cały czas! Nie ma sensu więc oskarżać producentów lamp UV do manicure hybrydowego o to, że wystawiają nas na zagrożenie rakiem. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że Twojej skórze nic nie grozi, to bezpośrednio przed używaniem takiej lampy posmaruj swoje ręce kremem z filtrem UV.

Onycholiza — choroba paznokci, na którą powinnaś uważać

Onycholiza to zaburzenie struktury paznokcia, które polega na tym, że płytka oddziela się od łożyska paznokcia. W miejsce rozwarstwienia dostaje się powietrze. Schorzenie to dotyka paznokci u dłoni, jak i u stóp.

Pierwsze objawy onycholizy to pojawienie się białego zabarwienia wzdłuż bocznej lub górnej krawędzi paznokcia. Osoby, które regularnie robią manicure lub pedicure, mogą nie zauważyć pierwszych objawów, dlatego tak ważne jest wykonywanie tej usługi u profesjonalisty, który od razu zauważy, że dzieje się coś niedobrego. Postępująca onycholiza prowadzi do zakażenia całego paznokcia, a jego zabarwienie zmienia się na żółty, brązowy, szary, a nawet czarny.

Cały ten proces chorobowy trwa dość długo, ale też wyleczenie paznokcia zajmuje nawet do 6 miesięcy. Sposób leczenia onycholizy zależy od źródła jej powstania: jeśli są to zabiegi kosmetyczne, to trzeba natychmiast ich zaprzestać. Po zauważeniu pierwszych objawów należy udać się do dermatologa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here