Przebieg wizyty u psychologa

Wizyta u psychologa często stresuje pacjenta. Nie wie czego się spodziewać, obawia się krępujących sytuacji, braku zrozumienia, czy wykpienia. Nic bardziej mylnego. Lekarz traktuje każdego pacjenta bardzo indywidualnie, z pełnym profesjonalizmem i chęcią do pomocy i dalszej współpracy.

Jak przebiega konsultacja psychologiczna? Pierwszy korku mamy już za sobą, postanowiliśmy zacząć pracę nad problemem. Zwykle stresujące jest samo przyznanie się do lęków, co dopiero szczere wyznania. Tutaj jednak nie musimy niczego się obawiać. Psychoterapeutę, podobnie jak innych lekarzy, obowiązuje tajemnica, nasze problemy pozostają bezpieczne, a my możemy ze spokojną głową pracować nad lepszym życiem. Warto mieć też na uwadze, że dla specjalisty nasz problem nie będzie niczym niezwykłym, nam natomiast nieco rozjaśni się w głowie.

Pierwsza wizyta polega na dokładnym poznaniu życiorysu pacjenta, psychoterapeuta musi mieć pełen obraz osoby z którą współpracuje. Inaczej nie będzie mógł dobrać odpowiedniej metody terapii i w rezultacie pomóc. Musimy przygotować się na pytania dotyczących relacji z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami. Na pytania o naszą przeszłość, dzieciństwo, czy mieliśmy jakieś traumatyczne przeżycia, czy posiadamy jakieś dokuczliwe objawy. Pacjent ma prawo do zadawania pytań. Można śmiało zapytać się o doświadczenie terapeuty, zwłaszcza gdy nie jesteśmy do końca pewni, czy sprosta naszym problemom.

Psycholog Warszawa jest stosunkowo popularny. Wiele osób decyduje się na takie spotkania, wiedząc jak wiele może zyskać. Gabinet Strefa Zmiany oferuje nawet konsultacje online i być może to jest idealne rozwiązanie dla osób niezdecydowanych, bądź mocno zestresowanych samym fizycznym znalezieniem się w gabinecie. Takie porady internetowe z pewnego źródła są równie skuteczne co klasyczna metoda, a zapewniają ogromny komfort. Pacjent znajduje się w bezpiecznym dla siebie miejscu, nie czuje się „wystawiony” na ocenę.
Pierwsza wizyta może być nieco trudna, ale rezultaty są warte choćby spróbowania terapii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here