Poszewka na poduszkę

Poszewki na poduszki to prosty sposób nie tylko na odmienienie naszego salonu, ale także nadaniu naszym poduszkom nowego życia. Poduszki dekoracyjne to akcesoria, które bywają dość intensywnie eksploatowane, wymagają częstego prania, więc posiadanie ładnych i stylowych poszewek na zmianę jest jak najbardziej dobrym pomysłem.

Poszewka dekoracyjna – szeroki wybór materiałów i fasonów

Różnorodny wybór pozwala na dopasowanie ich niezależnie od okoliczności. W sklepie dostaniemy takie, które świetnie sprawdzą się w okresie Bożego Narodzenia i karnawału, np. wykonane z połyskujących cekinów, błyszczących materiałów, miękkich futer i aksamitów, z dodatkami w postaci pomponów, falbanek czy koronek. Na okres lata lepiej wybrać lekkie i naturalne materiały jak bawełna czy len.

Na pewno dopasujemy je także pod względem kolorystycznym, np. do naszego dywanu, kanapy czy zasłon. Poszewka na poduszkę może także różnić się wielkością. Pamiętaj, że im Twoje poduszki mają bardziej uniwersalne kształty, tym łatwiej dobierzesz do nich odpowiednie poszewki i możesz ich mieć naprawdę dużo na zmianę.

Jak dobrać rozmiar poszewki na poduszki?

Poduszki dekoracyjne mogą posiadać różnorodne kształty. Mogą to być prostokąty, kwadraty, koła, wałki oraz wiele innych, czasem bardzo nietypowych. Im bardziej unikalny kształt, tym mniejsza szansa na znalezienie pasującej poszewki. W takim wypadku nie pozostaje nic innego jak uszycie jej na zamówienie. Na szczęście większość z nich to uniwersalne wymiary.

Na oko zdecydowanie odradzamy kupowanie poszewek. Nie tak trudno kupić za małą lub za dużą, a wtedy nasza poduszka nie będzie wyglądać efektownie. Zanim więc wybierzemy się na zakupy, zmierzmy dokładnie nasze poduszki. Najbardziej uniwersalne wymiary to 40x40cm, 50x50cm lub 50x60cm. Dziesięć centymetrów robi zdecydowanie dużą różnicę, więc zmierz dokładnie boki swojego jaśka.

Efektowne dodatki

Poszewka na poduszkę może być wykonana z bardzo wyjątkowych materiałów oraz dodatków. Na uwagę zasługują, np. piękne, kolorowe hafty, ozdoby wykonane na drutach lub szydełku, koronki, pompony oraz wiele innych. Weź jednak pod uwagę, czy ma ona pełnić tylko funkcję dekoracyjną, czy może również użyteczną. Jeśli będziemy często używać jej do spania, to warto postawić na gładkie i naturalne materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here