Okna PCV wciąż na czasie

Mijają lata, a popularność okien plastikowych nie maleje. Przeciwnie, cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród polskich, ale też zagranicznych konsumentów. Produkowane nad Wisłą okna PCV zyskały renomę w Europie oraz na innych kontynentach. Co za nimi przemawia?

Okna PCV mają coraz lepszą jakość

Polscy producenci dawno zrozumieli, że do utrzymania uwagi konsumentów potrzebne są innowacje. Spoczywając na laurach, traci się odbiorców na rzecz konkurencji z nowocześniejszą ofertą. Od lat widoczne są ogromne inwestycje w tej branży, a kolejne firmy prześcigają się w tworzeniu oferty odpowiadającej rosnącym oczekiwaniom użytkowników. Przejawem sukcesu jest tu nie tylko spore zainteresowanie rodzimego rynku, ale również wzrastający eksport.

Polskie okna PCV wybierają nawet wymagający konsumenci z najbogatszych części Starego Kontynentu. W czym przejawia się nowatorstwo współcześnie produkowanej stolarki okiennej? Przede wszystkim okna plastikowe wykazują o wiele lepsze parametry izolacyjności cieplnej.

– Z biegiem lat normy prawne w tym zakresie są systematycznie zaostrzane. Nie czekamy jednak na wytyczne ustawodawcy, sami udoskonalamy nasze wyroby. Tak, by chroniły wnętrza klientów przed wychłodzeniem i pomagały użytkownikom ograniczać wydatki na ogrzewanie – mówi konsultant producenta okien Hensfort.

Co jeszcze wyróżnia tego rodzaju stolarkę okienną? Pozostaje odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych niż dawniej. Lepsze parametry w tym zakresie oznaczają dłuższe użytkowanie, bez obaw o zmianę wyglądu czy szczelność okna PCV.

Walory estetyczne

Klienci wybierają okna PCV ze względu na cechy wizualne. Bez trudu dopasowuje się te produkty do charakteru budynku i aranżacji wnętrz. Stolarka okienna i drzwiowa wpisuje się w wystrój pomieszczenia, tworząc z nim spójną całość.

Współczesne okna plastikowe są bardziej wytrzymałe niż to miało miejsce w przeszłości. Profile PCV wykorzystuje się także do większych przeszkleń. Przystępna cena sprawia, że szczególnie chętnie wybierają je prywatni inwestorzy. Budowa domu jednorodzinnego to spory wydatek, zwłaszcza gdy ma się przed sobą wizję jego rychłego wykończenia. W takiej sytuacji często pojawia się myśl, by zaoszczędzić na stolarce okiennej. Nie warto, ponieważ tylko okna PCV zapewnią ochronę przed wychłodzeniem wnętrz oraz świetny design.

Oferta na profile plastikowe wpisuje się w oczekiwania cenowe konsumentów, jednocześnie pozwalając im na montaż estetycznych okien. Do wnętrz klasycznych poleca się naturalne okleiny, natomiast w aranżacjach minimalistycznych cenione są mocno nasycone barwy. Wówczas okna PCV pełnią funkcję najważniejszego dodatku i elementu podkreślającego charakter wnętrza.

Okna PCV tworzą przyjemniejszą codzienność

Dbająca o porządek pani domu doceni okna PCV za łatwość utrzymania ich w czystości. Do mycia ram wystarczy woda z płynem do naczyń. Profile nie wymagają ponadto żadnej impregnacji.

Rodzice małych dzieci wybierają plastikową stolarkę okienną ze względu na komfort termiczny, ale także z uwagi na możliwość skutecznego odcięcia wnętrza od dźwięków otoczenia. Izolację akustyczną docenią też osoby mieszkające blisko ruchliwych ulic, zwłaszcza jeżeli pracują w domu i spędzają tam większość czasu.

Pasjonatów aranżowania okna PCV przekonają swoją wielobarwnością, ale także możliwością zastosowania stolarki w nietypowych kształtach. Coraz częściej tworzy się z nich nowoczesne duże przeszklenia. Lista zalet okien plastikowych jest na tyle długa, że każdy użytkownik znajdzie tam argument w sam raz dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here