Na co zwrócić uwagę wybierając wiertarki słupowe

Wybranie porządnej wiertarki słupowej nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza że oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna. Aby kupić wysokiej jakości sprzęt na lata, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Najważniejsze parametry wiertarek słupowych

Aby wybrać profesjonalną wiertarkę słupową, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na moc sprzętu. Jak łatwo się domyślić im większa moc, tym oczywiście twardsze materiały uda się przewiercić. Warto wspomnieć również o tym, że wiertarki słupowe o większej mocy mogą pochwalić się zdecydowanie trwalszymi silnikami, dzięki czemu nie zużywają się one tak szybko.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście prędkość obrotowa. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę nie tylko na maksymalną, ale również na minimalną prędkość obrotową. Wynika to oczywiście z tego, że otwory w najtwardszych i najgrubszych materiałach wykonuje się powoli. Godne polecenia są wiertarki słupowe z bardzo szerokim zakresem regulacji prędkości obrotowej.

O czym należy pamiętać przy zakupie wiertarek słupowych?

Przeglądając dostępne na rynku wiertarki słupowe warto zwrócić uwagę na maksymalną średnicę wiercenia. Parametr ten w dużym stopniu zależy od mocy urządzenia. Jak powszechnie wiadomo urządzenia o większej mocy poradzą sobie z wierceniem większych otworów. Średnia otworów uzależniona jest także od surowca. W miękkim drewnie można wywiercić większe otwory.

Z praktycznego punktu widzenia najbezpieczniejszym wyborem będą oryginalne wiertarki słupowe od renomowanych producentów, które poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi i najbardziej skomplikowanymi zadaniami. Droższe wiertarki zarezerwowane są głównie do zastosowań półprofesjonalnych i specjalistycznych. W domowym warsztacie w zupełności wystarczą tańsze urządzenia.

Dużym atutem profesjonalnych wiertarek słupowych jest również to, że objęte są one gwarancją producenta. Niestety nawet najlepszy sprzęt może odmówić posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby pamiętać o serwisowaniu wiertarek słupowych. Tylko dzięki systematycznemu serwisowaniu można znacząco wydłużyć żywotność profesjonalnego sprzętu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy TOP z Poręba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here