Kompleksowa obsługa radcy prawnego

Kompleksowa obsługa radcy prawnego obejmuje szereg zróżnicowanych działań. Przede wszystkim związane są one z prawem cywilnym i rodzinnym, ale także prawem karnym oraz gospodarczym.

Prawo cywilne i rodzinne

Radca prawny zajmuje się przede wszystkim różnego rodzaju sprawami, które są związane zarówno z prawem cywilnym, jak i prawem rodzinnym. Prawo cywilne obejmuje swoim zakresem bardzo zróżnicowane sprawy. Wśród nich można między innymi wymienić prowadzenie spraw o zapłatę, spraw spadkowych, a także sądowe dochodzenie wierzytelności. Oprócz tego prawnik na pewno wspomoże w sprawach związanych z podziałem majątku. Wśród usług oferowanych przez radcę prawnego wymienia się również działania związane z reprezentacją klienta w postępowaniach egzekucyjnych. W ramach działalności prowadzonej przez radcę prawnego bardzo istotna jest również kwestia pomocy w różnego rodzaju sprawach, które są związane z prawem rodzinnym. Wśród nich można wymienić na przykład sprawy o rozwój i separację, a także ustalenie opieki nad dziećmi.

Prawo karne

Radca prawny świadczy również usługi z takiej dziedziny prawa, jak prawo karne. Wśród oferowanych usług można wymienić przede wszystkim pomoc w sprawach karnych, a także sprawach o wykroczenie oraz sprawach karnoskarbowych. Dodatkowo prawnik może również doradzać klientom w zakresie podejmowania różnych spraw, które są związane z prawem karnym gospodarczym. Radca prawny podejmuje również działania wspomagające, jeśli chodzi o poszukiwanie osób, na których ciąży Europejski Nakaz Poszukiwania.

Prawo gospodarcze i handlowe

Wśród różnych rodzajów usług, które są oferowane przez radcę prawnego można również wymienić prowadzenie spraw, które są związane z prawem gospodarczym oraz handlowym. Tego rodzaju działania obejmują przede wszystkim kompleksową obsługę przedsiębiorców, a także usługi doradcze w zakresie zakładania oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Doradztwo prawne realizowane dla przedsiębiorców powinno być świadczone na bieżąco, aby móc rozwiązywać wszystkie pojawiające się problemy. Warto zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt. Dodatkowo usługi oferowane przez prawnika odnoszą się również do pomocy w sporządzaniu umów, a także opiniowaniu umów, które już zostały stworzone.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here