Kolorowe stopki damskie lub męskie do pracy?

0
1141

Kolorowe stopki damskie lub męskie ostatnimi laty stały się popularne ze względu na wysoki komfort noszenia oraz walory estetyczne. Bogata kolorystyka sprawia, że są częstym elementem garderoby. Wysokie tradycyjne skarpetki nie zawsze do wszystkiego pasują. Poza tym mogą utrudniać krążenie w stopach wskutek dużego ucisku na łydkę. Znakomitą alternatywą dla nich są stopki, czyli skarpetki, które w przeciwieństwie do tradycyjnych sięgają do kostek.

Stopki męskie lub damskie zgodnie z trendem mody

Stopki, czyli niskie skarpetki przez wiele lat noszone były tylko przez kobiety. Jednak wraz ze zmieniającymi się trendami mody, zaczęli je nosić również mężczyźni. Za ich noszeniem zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn przemawia kilka argumentów. Ich krój pozwala na swobodne schowanie stóp w obuwiu, dzięki czemu często są używane przez osoby, które odsłaniają dolne części nóg, np. shorty, spódnice, itd. W przeciwieństwie do tradycyjnych skarpetek, nie rzucają się w oczy, np. podczas zakładania nogi na nogę – w garniturze lub kostiumie damskim. Natomiast wystające spod nogawek długie skarpety wyglądają zabawnie i negatywnie wpływają na wizerunek. Z tego względu skarpetki typu stopki są noszone przez kobiety i mężczyzn w zawodach wymagających eleganckiego ubioru. Niskie skarpetki nie tylko znakomicie komponują się w eleganckich butach, lecz także w obuwiu sportowym. Dostępne w różnych kolorach stanowią znakomite uzupełnienie sportowego stroju, np. przez nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów fitness itd. Poza walorami estetycznymi stopki pełnią również funkcję prozdrowotną.

Stopki męskie lub damskie jako ochrona stóp

Stopki stanowią również ochronę przed otarciami, ponieważ doskonale dopasowują się do kształtu stóp oraz wyścielają wnętrze butów. Dlatego sprawdzają się w wielogodzinnej pracy stojącej. Poza tym z uwagi na fakt, że sięgają do kostek, nie powodują przepocenia stóp. Warto je nosić podczas pracy w ocieplanych pomieszczeniach lub w lecie.

Wygoda podczas chodzenia – stopki męskie i damskie wykonane z wysokiej jakości bawełny chronią przed ślizganiem się stóp oraz nadmiernemu poceniu. Zapobiegają powstaniu luzów między butem a stopą, dzięki czemu wpływają na komfort chodzenia. Z tego względu często są noszone przez osoby wykonującą pracę w ruchu.

Jakie stopki warto wybierać?

Wbrew pozorom stopki męskie i damskie powinny być wykonane materiału, w którego składzie znajduje się ok. 90% bawełny. Bawełna zapewnia dużą przepustowość powietrza, ale warto wybierać skarpetki z zawartością włókien syntetycznych zwiększających jej wytrzymałość. Poza tym włókna sprawiają, że skarpetki doskonale dopasowują się do kształtu stóp i zapobiegają ich zsuwaniu się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here