Klasyczne plotery laserowe na służbie branży przemysłowej

Używane w bardzo szerokim zakresie urządzenia do cięcia i grawerowania są powszechne w większości branż lekkiego przemysłu. Coraz częściej można je też spotkać w drukarniach albo agencjach reklamowych, ale to branża przemysłowa czerpie z nich największe korzyści. I nie ma się czemu dziwić. Plotery laserowe CO2 są urządzeniami bardzo uniwersalnymi, a ich intuicyjne działanie pozwala na bezproblemową obsługę.

Każdy typ materiału?

Uniwersalność urządzeń wykorzystujących do cięcia wiązkę laserową objawia się przede wszystkim możliwością wykonywania ich na każdym materiale. Nie ma tu warunków dotyczących twardości surowca, o ile pozostaje on w stanie stałym. Ploter laserowy CO2 od https://www.kartier.pl/ może posłużyć do wykonywania grawerunków na kamieniu (w tym marmurze), papierze, tekturze, drewnie, sklejce, metalu dowolnego rodzaju, szkle czy tworzywie sztucznym. Przy odpowiednio ustawionych parametrach może wycinać wzory na ubraniach (tkaninach) oraz na skórze). Dowolność materiałowa sprawia, że samo zastosowanie plotera znacznie się powiększa i mogą z niego korzystać różne branże przemysłowe.

Wygoda użytkowania

Dość ważną kwestią jest też wygoda użytkowania, jaką oferują plotery. Z jednej strony to pewność wykonania bezpiecznego cięcia (grawerunku) w odpowiednich proporcjach i parametrach ustawianych w programie komputerowym. Z drugiej to łatwość samej obsługi urządzenia, do której nie potrzeba żadnych certyfikowanych szkoleń, ale wystarczy krótkie przyuczenie. Najwięcej pracy zajmuje samo przygotowanie projektu graficznego i wgranie go w aplikację obsługującą ploter laserowy CO2. Z cięciem urządzenie poradzi sobie bez pomocy pracownika.

Przyśpieszona produkcja

W zakładach oraz firmach, gdzie trzeba przyśpieszyć albo usprawnić proces cięcia i grawerowania, świetnie sprawdzą się plotery laserowe z dwoma głowicami. To urządzenia wyróżniające się dwoma polami operacyjnymi a nie jednym. W praktyce więc cały zaprogramowany projekt można wykonać dwa razy szybciej na jednym urządzeniu lub rozpocząć dwa różne procesy wycinania różnych wzorów jednocześnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here