Kiedy powinno się udać do endokrynologa

Endokrynologia Katowice w najprostszym możliwym ujęciu zajmuje się fizjologią, funkcjonowaniem, a także patologią gruczołów wydzielania wewnętrznego. Nie wszyscy jednak wiedzą kiedy dokładnie powinno się skorzystać z usług endokrynologa.

Czym dokładnie zajmuje się poradnia endokrynologiczna Katowice?

Rekomendowane jest wybranie się do omawianego specjalisty w przypadku podejrzewania niewłaściwej pracy jednego z istotnych gruczołów.

Bardzo istotne znaczenie mogą mieć następujące objawy: nadpotliwość, uderzenia gorąca, wypadanie włosów, nagły spadek czy przyrost masy ciała, a także bóle głowy.

Jakie badania zleca endokrynolog Katowice?

Należy mieć świadomość, że endokrynologia Katowice jest zdecydowanie szerszą dziedziną niż mogłoby się wydawać. Godny uwagi jest fakt, że w znacznej większości przypadków do endokrynologa trafia się po wizycie u internisty.

Endokrynolog Katowice przeważnie skieruje pacjenta na takie badania, jak: USG tarczycy, morfologia krwi, badanie TSH, badania fT4 i fT3, anty-TPO, czyli w najprostszym możliwym ujęciu przeciwciał przeciwtarczycowych.

Jakie choroby leczone są przez endokrynologa?

Omawiany specjalista diagnozuje, a także leczy takie choroby, jak: choroby tarczycy (choroba Hashimoto, niedoczynność tarczycy, guzy tarczycy, nadczynność tarczycy), choroby przytarczyc (niedoczynność przytarczyc, tężyczka, nadczynność przytarczyc, zespół Albrighta.

Ponadto endokrynolog zajmuje się leczeniem chorób trzustki (guzy trzustki, cukrzyca), choroby przysadki mózgowej (akromegalia, niedoczynność przysadki mózgowej, hiperprolaktynemia, nadczynność przysadki mózgowej, choroba Cushinga, moczówka prosta), choroby nadnerczy (guzy nadnerczy, niedoczynność nadnerczy, nadczynność nadnerczy, zespół Cushinga, nadciśnienie tętnicze uwarunkowane hormonalnie).

Ile dokładnie kosztuje wizyta u endokrynologa?

Warto wiedzieć, że obecnie można bez żadnego problemu wybrać się do endokrynologa prywatnie. Trzeba zdawać sobie sprawę, że koszt konsultacji wynosi od 120 do 150 złotych. Kwota uzależniona jest oczywiście od lekarza, miasta. Renomowana poradnia endokrynologiczna Katowice będzie wiązała się z dużymi wydatkami. Cena jest jednak adekwatna do jakości świadczonych usług przez specjalistów.

Należy również zaznaczyć, że konsultacja z badaniem USG będzie kosztowała od 150 do 200 złotych. Osoby, które są zainteresowane samym USG muszą się liczyć z wydaniem od 50 do 100 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here