Hotele bez dzieci – nowa moda?

0
1779

Chcemy wypocząć albo w spokoju przygotować się na spotkanie biznesowe? Biegające w hotelu dzieci nie sprzyjają odpoczynkowi ani wyciszeniu. Z tego względu powstały specjalne hotele, do których dzieciaki mają wstęp wzbroniony. Czy hotele bez dzieci to już nowa moda?

Nowa moda w Polsce?

W innych państwach takie zjawisko obserwowane jest od wielu lat. W Polsce to jest dopiero początkujący trend. W niektórych takich hotelach dzieci przyjmowane są od 14, w innych od 16 roku życia, a jeszcze w innych tylko pełnoletnie. W takich obiektach nie ma piaskownic, placów zabaw czy kącików do zabawy. Dominuje tutaj cisza, spokój, zabiegi SPA i jedynie towarzystwo dorosłych. Takich obiektów w Polsce jednak nie jest dużo. Marzymy o pobycie w takim hotelu? Zastanawiamy się skąd wziąć środki finansowe na pobyt? Otóż pomocne mogą okazać się pożyczki online oferowane przez instytucje pozabankowe. Ich zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że pożyczki online wymagają spłaty w przyszłości.      

Dla kogo taki hotel? 

Z oferty hoteli bez dzieci, wbrew obiegowej opinii, nie korzystają wyłącznie single czy pary nieposiadające potomstwa. Otóż z ochotą korzystają z nich także pary mające dzieci, ale wybierające się na romantyczny wyjazd tylko we dwoje. To także doskonała oferta dla rodziców, którzy chcą spędzić nieco czasu w gronie wyłącznie dorosłych. Chcą oni odpocząć od swojej gromadki pociech.   

Czy w Polsce przyjmie się nowa moda?  

Specjaliści uważają, że takie hotele raczej nie będą bardzo modne na polskim rynku. Ich zdaniem, takie obiekty mają większe szanse powodzenia w światowych kurortach. W Polsce nie są one wiodącym trendem w branży hotelarskiej, ale niektóre z tych obiektów postanowiły postawić na tę niszową specjalność. Warto dodać, że największą szansę na sukces w tej dziedzinie mają popularne hotele o bardzo wysokim standardzie. Takie obiekty można znaleźć w kurortach o ruchu turystycznym odbywającym się cały rok, na przykład na Karaibach czy Malediwach. Ponadto, hoteli bez dzieci znajdziemy w Hiszpanii i Grecji, Egipcie, Chorwacji, Maroku, ale także na Dominikanie i Kubie oraz w Meksyku. Są to najczęściej hotele 5-gwiazdkowe, o wysokim standardzie obsługi. Czy w Polsce ta niszowa specjalność rozwinie się? Pozostaje tylko czekać i obserwować rynek….  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here