Etapy ciąży

Jakie są poszczególne etapy ciąży? To bardzo interesujące tematy dla niemal każdej matki, która po raz pierwszy jest w ciąży i nie ma jeszcze pojęcia, co ją tak naprawdę czeka. Dziewięć miesięcy, podczas których maluszek rozwija się w brzuchu matki, to dla każdej kobiety wyjątkowy okres w życiu! Dlatego ciekawią się tym, jakie są wszystkie etapy ciąży.
Najczęściej spotykany jest podział ciąży na trzy trymestry, spośród których każdy nieco różni się od siebie. Oczywiście, wiele emocji budzi już u większości kobiet pierwszy trymestr. Kiedy dowiadują się o ciąży mogą być zachwycone, ale nie zawsze tak jest. Wiele ciężarnych nie jest wcale szczęśliwych z tego powodu. Mają wiele obaw i nie wiedzą, jakie są etapy ciąży. Może minąć sporo czasu, zanim oswoją się ze swoim odmiennym stanem! Niektóre kobiety nie czują się gotowe na dziecko i są wręcz przerażone kiedy odkrywają, że są w ciąży.
Młode dziewczyny często nie zastanawiają się nad tym, jakie są poszczególne etapy ciąży. Myślą po prostu, że ten temat zupełnie ich nie dotyczy. Prawda może być zupełnie inna. Nawet dziewczyna która stosuje zabezpieczenia, może znaleźć się w sytuacji, kiedy zajdzie w ciążę. Wówczas może przekonać się na sobie, jakie są kolejne etapy ciąży.
Pierwszy trymestr nie jest raczej widoczny dla postronnych osób. Większość kobiet nie zmienia się znacząco podczas tych trzech pierwszych miesięcy. Dopiero około piątego miesiąca, brzuszek powoli staje się coraz bardziej widoczny i kobiecie ciężko jest już go ukryć. Większość osób z jej otoczenia doskonale już widzi jej odmienny stan.
Jakie są kolejne etapy ciąży? Warto wiedzieć, że każda kobieta przeżywa je w inny sposób. Oczywiście, jedna rzecz łączy wszystkie ciężarne – jest to coraz większy, wciąż rosnący brzuch, który powoli staje się dużym ciężarem! Wiele kobiet, które spodziewają się dziecka, ma trudności z wykonywaniem codziennych obowiązków. Czują się przemęczone i nie interesują ich już kolejne etapy ciąży. Drugi trymestr dla niektórych ciężarnych jest nieprzyjemnym okresem. Na szczęście, są to tylko nieliczne przypadki. Większość kobiet przeżywa ten okres bardzo dobrze. Czują się świetnie, nie jest im jeszcze bardzo ciężko i wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie, gdyż jeszcze nie mają wielkiego brzucha.
Ostatnie etapy ciąży są już zupełnie inne i potrafią być dużym ciężarem dla kobiet. Szczególnie trudny jest ostatni miesiąc, kiedy ciężarna już z niecierpliwością czeka na dziecko, a ono uparcie nie chce pojawić się na świecie. Rzadko się zdarza, że maluch przychodzi na świat w terminie. Wiele maluszków rodzi się szybciej bądź później.
Aby poznać wszystkie najważniejsze etapy ciąży, młoda kobieta dużo czyta na ten temat i stara się dowiedzieć jak najwięcej o tym odmiennym stanie. Wiele kobiet jest tego zdania, że jeśli będą dobrze przygotowane, lepiej zniosą całą ciążę. Ciężarne które po raz pierwszy spodziewają się pierwszego dziecka, chcą wiedzieć jakie są kolejne etapy ciąży i czego mogą się spodziewać w każdym miesiącu ciąży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here