Dziecko terrorysta - jeść, zabawki, siku, kupka!

Rodzicielstwo jest życiowym spełnieniem dla wielu ludzi. Własne potomstwo to nie tylko konieczność przedłużenia gatunku, ale też duża przyjemność. Marzenia o małym uroczym bobasku kłębią się w naszych głowach więc przystępujemy do procesu prokreacji. Ale czy na pewno jesteśmy na to gotowi?

Małe dziecko to płacz, jedzenie, zabawki siku, kupka. Sama ciąża jest już kłopotliwa. Dziewięć miesięcy oczekiwania na dziecko może zmęczyć i dać w kość. Ciągłe badania, zamartwiania się czy wszystko w porządku, dbanie o dietę, rezygnacja z używek, Jednak gdy mamy przed sobą wizję cudownego macierzyństwa, to zwyczajnie dajemy radę. Wydaje nam się, że dziewięć miesięcy szybko zleci i potem pojawi się śliczny mały bobasek, któremu będziemy kupować zabawki siku uczyć robić do nocnika i tulić na dobranoc. Potem następuje poród. Prawdziwa męka dla kobiety. Ale znowu dzielnie go znosimy. I moja się na świecie nasze maleństwo. Piękne i pachnące, delikatne jak płatki róży. Pojawia się cud życia. I teraz pozostaje zajmować się maleństwem, czyli przed nami dawać jeść, zabawki siku kupka. Szybko jednak okazuje się, że to nasze wspaniałe maleństwo, nie śpi tak słodko w swoim łóżeczku, tylko ciągle płacze. zaczynasz się zastanawiać skąd dziecko ma tyle sił, żeby ciągle płakać i skąd ty masz brać siły żeby temu spotkać. Dni mijają, dziecko rośnie ale ciągle powtarza się ten sam schemat. Płacze o jedzenie, zabawki siku kupkę. Więc nosisz maleństwo na rękach, tulisz, karmisz i przewijasz ale te dni trwają i trwają. Okazuje się, że posiadanie dziecka potrafi być naprawdę męczące. Niemowlak może nie od razu chce zabawki siku i kupka jednak są codziennością dla młodej mamy. Nie zapominajmy w tej historii o roli męża. Ale Ty przecież jesteś na urlopie macierzyńskim, a mąż osiem godzin w pracy plus jeszcze po godzinie na dojazd w tą i z powrotem. więc nie oszukujmy się, co najmniej dziesięć godzin dziennie jesteś sama w domu z dzieckiem. i ciągle to samo, jeść zabawki siku kupka. Już pomału można od tego zwariować. Okazuje się dość szybko, że twój mały wyśniony i wymarzony bobas, z którym męczyłaś się dziewięć miesięcy będąc w ciąży to mały terrorysta.

A co się dzieje gdy bobas jest większy? Słyszałaś o buncie dwulatka? Wtedy dopiero zaczyna się jazda. Dwulatek to taki większy terrorysta, wręcz można powiedzieć, że lepiej przeszkolony terrorysta. Wcale więc nie będzie lepiej i łatwiej. Dwulatek ma te same potrzeby co bobas i nawet potrafi bardziej krzyczeć o jedzenie zabawki siku kupkę. Potrafi nawet gryźć, obrażać się, robić awantury, rzucać przedmiotami, ciągnąć za włosy. Jeżeli myślisz, że jest ci ciężko z niemowlakiem, to niestety później może być gorzej. Nastaw się więc na dłuższe jeść zabawki siku kupka.

Wizja posiadania dziecka wydaje się być przerażająca. Dlaczego więc tyle kobiet decyduje się na dziecko? Jeżeli masz dziecko, to te male terrorystyczne wymuszenia jeść, zabawki siku kupka nie są aż takie straszne. Uśmiech dziecka potrafi wszystko wynagrodzić. Cały męczący dzień staje się nie ważny gdy tylko możesz przytulić swoje maleństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here