cement

Większość osób marzy o własnym domku z ogródkiem, z dala od zgiełku miasta. Budowa domu wymaga jednak czasu jak i nakładu finansowego. Dzięki internetowi nie trzeba już polegać tylko i wyłącznie na fachowcach. Większość wiedzy można zdobyć samemu a co za tym idzie, zmniejszyć koszt. Dom musi mieć dobre podstawy, a więc konieczne jest zrobienie odpowiednich fundamentów.

Wybieramy beton do budowy domu

Jednym z takich elementów wpływających na trwałość budynku jest wybór odpowiedniego betonu. Jak wiadomo beton składa się z wody, spoiwa i cementu. Ten ostatni składnik najlepiej kupować oznaczony symbolem CE lub B. Takie oznaczenia informują o tym, że ma wszystkie niezbędne atesty. Oczywiście innego rodzaju używa się do wylewki betonowej a innego do tworzenia elementów konstrukcyjnych. Do tego drugiego typu zadań najlepiej sprawdzi się beton z symbolem B15 lub B20 (według nowych oznaczeń będzie to C12/15 lub C16/20).

Rodzaje betonu

Rodzajów betonu jest sporo. Można go podzielić na ten do zadań ciężkich, średnich oraz lekkich. O klasie betonu decyduje jego skład, zawartość i rodzaj spoiwa, wytrzymałość na warunki zewnętrzne oraz gęstość. Najpopularniejsze rodzaje betonu to te z oznaczeniem B10, B20 oraz B30. Na przestrzeni lat, zyskał on uznanie nie tylko jako surowiec o właściwościach praktycznych, ale też stał się elementem dekoracyjnym.

Beton do domu wykorzystywany jest już nie tylko na etapie budowania szkieletu. Od paru dobrych lat, w wielu domach uznanie zyskują betonowe podłogi. Takie rozwiązanie pozwala na optyczne powiększenie pomieszczeń, sprawdza się także u osób, które nie lubią sprzątać. Łatwość w czyszczeniu jak i brak wchłanialności sprawia, że jest to dobry wybór nie tylko do salonu, ale także do kuchni czy nawet łazienki. Bezspoinowość takiej podłogi pozwala na utrzymanie czystości, a wysoka odporność na uszkodzenia pozwala na wykorzystywanie jej bez obaw.

Oprócz betonowych podłóg, które mogą nadać industrialnego wyglądu w pomieszczeniu, drugim najpopularniejszym sposobem jest użycie betonu na ścianie. Dodaje to charakteru i specyficznego wyglądu. Jest to świetne tło do umiejscowienia telewizora. Zimny beton nie pozwoli na przegrzanie się sprzętu, a także pozwoli na utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu latem. Warto jednak, decydując się na betonowe ściany czy podłogi, skupić uwagę na odpowiednim ogrzewaniu. Przy betonowej podłodze, najlepiej sprawdzi się ogrzewanie podłogowe. Beton jest jednak zimny z natury, dlatego ważne jest zadbanie o utrzymanie odpowiedniej temperatury, zwłaszcza zimą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here