Do czego przydaje się prasa hydrauliczna wysięgowa?

0
1075

Prasy hydrauliczne to urządzenia, które znajdują zastosowanie w wielu różnorodnych sektorach przemysłu. Ze względu na swoją specyfikę świetnie nadają się do cięcia metali czy do wyciskania owoców. Prasy dzielą się na wiele rodzajów – od tego zależy w jakiej dziedzinie gospodarki maszyna jest wykorzystywana. Prasy hydrauliczne wysięgowe to jeden z rodzajów pras niezwykle popularnych i pożądanych. 

W jaki sposób działa prasa hydrauliczna?

Działanie pras opiera się na prawie Pascala. Zaopatrzone są one w dwa, wypełnione hydraulicznym olejem cylindry zakończone tłokami. Działanie polega na zwielokrotnieniu siły, która wytwarza się w zamkniętym układzie hydraulicznym. W momencie w którym działamy na tłok, który pełni funkcję pompy siła działająca na tzw. tłok roboczy jest o wiele większa. 

Skuteczność i wydajność pras opiera się właśnie na sile. Ta która oddziałuje na tłok roboczy jest większa od tej którą działamy na tłok pompy dokładnie tyle o ile większa jest powierzchnia tłoka roboczego od powierzchni tłoka, który spełnia funkcję pompy. 

Dlaczego warto wybrać prasę hydrauliczną wysięgową?

Prasy posiadają rożne rodzaje w zależności od budowy lub ich zastosowania. Popularne prasy hydrauliczne wysięgowe sprawdzają się przede wszystkim przy kuciu, sztancowaniu czy tłoczeniu. Ze względu na swoją specyfikę nadają się także do cięcia blach lub wycinania w nich otworów. Prasa wysięgowa charakteryzuje się budową korpusu, który przypomina literę „C”. Zaletą tego sprzętu jest niewątpliwie łatwy dostęp do roboczego stołu z trzech stron. Wpływa to znacząco na komfort pracy z trudną materią jaką są blachy czy metale. 

Prasy hydrauliczne wysięgowe opierają się na działaniu siłowników hydraulicznych. To maszyny odporne na różnorodne niedogodności i złe warunki, bardzo trwałe, spełniające w stu procentach swoje funkcje.  W przeciwieństwie do pras ramowych, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle samochodowym, prasy wysięgowe wykorzystuje się w wielu dziedzinach. Nadają się one między innymi do obróbki metali, cięcia i wycinania w blachach otworów. Sprawdzają się także przy obróbce papieru, płyt czy folii. 

Prasy hydrauliczne wysięgowe dzielą się ze względu na nacisk. Od tego zależy jakie materiały dana prasa będzie mogła wykroić czy obrobić. Na rynku dostępne są między innymi prasy o sile nacisku 50 t. 

Czym kierować się przy wyborze prasy hydraulicznej wysięgowej?

Dokonując wyboru warto mieć na uwadze nie tylko siłę nacisku ale także stan prasy. Najważniejsze aby sprzęt był sprawny, bez usterek czy brakujących części. Bezpieczeństwo oraz komfort pracy pracowników jest kwestią najważniejszą. 

Prasę hydrauliczną wysięgową warto nabyć od sprawdzonego, znanego na rynku producenta, który oferuje profesjonalne prasy, dostosowane do potrzeb twojej firmy.

Napisane przy pomocy rotorprasy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here