Czym jest certyfikat SSL

Certyfikat SSL jest protokołem sieciowym odpowiedzialnym za bezpieczne przesyłanie danych. Zapewnia on poufność przesyłanych danych przez internet. Za jego pomocą mogą być szyfrowane poczty, serwera ftp i stron www itd.

Dzięki temu certyfikatowi mamy pewność, że strona, z której korzystamy jest bezpieczna i nasze dane nie zostaną przechwycone. Dodatkowo takie strony traktowane są jako bezpieczniejsze przez wyszukiwarkę google, w związku z czym strona pojawia się wyżej w wynikach wyszukiwań.

Certyfikat SSL szczególne zastosowanie znalazł w bankowości elektronicznej. Często bankierzy przestrzegają przed brakiem tego certyfikatu na stronie (zielona kłódka przy adresie ), świadczy to o podstawionej stronie, która została stworzona na potrzeby wykradzenia naszych danych do logowania.

Bardzo ważne przy tworzeniu strony jest zaopatrzenie jej w certyfikat, ponieważ taka strona dla potencjalnego widza będzie bardziej atrakcyjna, poprzez zwiększone bezpieczeństwo.

Gdzie kupić tani certyfikat SSL dla strony www?

Obecnie, w związku z rozwojem internetu, jest bardzo wiele dystrybutorów oferujących ten certyfikat. Wystarczy wpisać w google formułę: „certyfikat SSL” i już pierwsze strony będą nas kierować do zakupu tegoż certyfikatu.

Jednym z miejsc, gdzie możemy znaleźć tanie certyfikaty SSL jest kru.pl Na stronie znajdziemy też takie rzeczy jak hosting, możliwość wykupienia domeny, a także inne niezbędne elementy, które będą nam potrzebne do zbudowania strony.

Certyfikat SSL w kru.pl jest tani, możemy go kupić za jedyne 29 złotych, co z pewnością przy cenach rynkowych jest znaczącą okazją.

Na stronie możemy znaleźć też droższe certyfikaty, które mają większe ubezpieczenie. Wszystko zależy od tego, jakich danych nasza strona ma chronić. Jeśli są to dane naszych klientów, np. dane adresowe czy osobowe, lepiej, żeby taki certyfikat znajdował się przy naszej domenie. Zdecydowanie zwiększy to naszą wiarygodność w sieci, a co za tym idzie również ruch na naszej stronie będzie większy, a więc i lepsza promocja dla naszej firmy.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBarwy narodowe
Następny artykułDoradztwo prawne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here