Błyskawiczne odświeżenie mieszkania czyli czy zawsze potrzebujemy wiadra farby

Niektórzy mężczyźni, bez żyłki do majsterkowania, na sam dźwięk słowa „malowanie” dostają palpitacji serca. Nie świadczy to o nich źle – nie każdy musi interesować się drobnymi pracami naprawczymi aby czuć się stuprocentowym mężczyzną. Od pewnych zajęć około domowych jednak nie da się uciec, jak więc sobie z nimi poradzić, tak żeby nie zajęło to kilku tygodni?

Malowanie ścian to tylko początek

Często za drobnym remontem „dla odświeżenia” stoi przemeblowanie, nowe meble i sporo niepotrzebnych nerwów. Co robić, kiedy małżonka upiera się na zmianę krzeseł na zielone, a budżet domowy i tak już został mocno naciągnięty? Wypróbuj szybki i wygodny spray do drewna, na przykład ŚNIEŻKA emalię Szybkoschnącą, którą znajdziesz w kilku wersjach kolorystycznych – od stonowanej szarości, aż po energetyczny żółty. Możesz sobie ułatwić podjęcie decyzji o najlepszej dla ciebie farbie w sprayu, wchodząc na stronę: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Emalie-i-spraye/Spraye/c/b2c-spraye na której znajdziesz różne marki i odcienie emalii i sprayów.

Balkon też zasługuje na odrobinę uwagi

Ostatnie miesiące spędzaliśmy w dużej mierze w zaciszu własnego domu, do którego przecież zaliczają się przydomowe tarasy i balkony. Im mniejsza przestrzeń, tym trudniej ją zagospodarować, jak więc poradzić sobie z opatrzonym wystrojem naszych małych kawałków zieleni? Na pierwszy ogień może pójść zmiana kolorów. O ile elewacja będąca tłem, często jest niemożliwa do pomalowania, za względu na sztywne i niezmienne przepisy spółdzielni mieszkaniowych, to zmiana koloru barierek balkonowych może pójść gładko. Wystarczy, że zamiast długogodzinnej pracy z pomocą klasycznego pędzla malarskiego i konieczności nałożenia kilku warstw, skorzystasz ze sprayu do metalu.

Produkty tego typu najczęściej są szybkoschnące, więc w ciągu kilkudziesięciu minut zakończysz pracę, a dodatkowo balkon będzie zdatny do użytku już po maksymalnie 20 minutach. Farba jest wydajna, więc możesz zatrzymać ją do ponownego malowania, choć najpewniej nie będzie ono potrzebne – spray do malowania charakteryzuje się kilkuletnią trwałością. Możesz resztką farby dodatkowo pomalować doniczki i zasadzić w nich kwiaty. Pamiętaj, żeby upewnić się, że gatunki, które wybierzesz do swojego mini-ogródka powinny nadawać się do uprawy zewnętrznej.

Zanim jednak rozpoczniesz prace malarskie, upewnij się, że wspólnota zarządzająca Twoim blokiem, zezwala na zmianę koloru barierek balkonowych. Zwykle nie ma z tym problemu, jednak w razie czego, lepiej mieć „na mailu” zgodę, w razie ewentualnych pretensji ze strony na przykład sąsiadów.

Samodzielne wykonywanie drobnych prac malarskich już nie musi wiązać się z kilkugodzinnymi przygotowaniami – rozścielaniem kilometrów folii zabezpieczającej, a potem długogodzinnym sprzątaniem i myciem wszystkich akcesoriów: pędzli, wałków itp. Teraz wystarczy puszka farby w sprayu i chwila wolnego czasu, żeby nasze mieszkanie wyglądało świeżo i pięknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here