Betoniarki na każdą budowę

Betoniarka to nieodzowne urządzenie na każdej zarówno małej, jak i dużej budowie. Na rynku dostępne są modele przeznaczone do drobnych zadań, ale i także takie, które doskonale poradzą sobie na dużych placach budowy. Sklep remontowo-budowlany Bricoman oferuje betoniarki dla każdego, bez względu na rodzaj i poziom skomplikowania prowadzonych prac.

Metoda gospodarcza, czyli tanio i ze szwagrem

Jeżeli we własnym zakresie pragniemy zbudować dom, korzystając z pomocy rodziny lub znajomych, najlepszym rozwiązaniem będzie przenośna betoniarka o niewielkich rozmiarach, które znajdziesz w sklepie https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/drabiny-betoniarki-taczki-zageszczarki/betoniarki. Pojemność około 100-120 litrów powinna w zupełności wystarczyć do postawienia garażu, domku letniskowego na działce czy domu jednorodzinnego. Ważne jest także, by sprawdzić, jaki rodzaj zasilania jest potrzebny. Niektóre modele potrzebują trzech faz, co może okazać się problemem na wielu placach budowlanych. W przemieszczaniu betoniarki po kolejnych pomieszczeniach czy też miejscach pomagają zainstalowane kółka oraz stosunkowo niewielka waga własna.

Jest to także dobre rozwiązanie dla małych firm budowlanych, które często przemieszczają się pomiędzy inwestycjami. Tego rodzaju urządzenie łato jest zapakować do auta i przewieźć na kolejny plac budowy oraz przechować podczas zimowych miesięcy. Zazwyczaj są to proste w obsłudze i solidnie wykonane produkty, które doskonale sprawdzą się w trudnych warunkach, panujących na budowie. Niestraszne są im deszcze, niskie temperatury lub długotrwała praca.

Budujemy nowy dom

Natomiast na budowach przeprowadzanych przez profesjonalne firmy powinno się używać znacznie większe betoniarki. Takie profesjonalne urządzenie powinno oferować co najmniej 250 litów pojemności, co pozwala na jednorazowe przygotowanie około 6 taczek zaprawy. Tego rodzaju maszyny wyposażone są także zazwyczaj w korbę z przekładnią ślimakową, co znacznie ułatwia przechył oraz nie wymaga tak dużo siły, jak zastosowanie koła.

Modele te stosowane są na wielu budowach, gdyż są wydajne, wytrzymałe i wygodniejsze od tych o mniejszych rozmiarach. Wykonane są z odpornych materiałów, dzięki czemu skutecznie mogą służyć do budowy wielu obiektów. Bez względu na to, jaki rodzaj betoniarki wybierzemy, musimy pamiętać o prawidłowym użytkowaniu oraz serwisowaniu. Dzięki temu nasze urządzenia będą przez długi czas w znakomitej kondycji, a my będziemy mogli sprawnie stawiać kolejne domy. W gruncie rzeczy są to bardzo proste, a jednocześnie praktyczne maszyny, które od wielu lat pracują na budowach dużych i małych rozmiarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here